a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweZmiana prezesa zarządu w europejskim koncernie

Zmiana prezesa zarządu w europejskim koncernie

Jeden z europejskich koncernów chemicznych ogłosił zmianę na jednym z najwyższych stanowisk kierowniczych. Dotychczasowy prezes zarządu po dwunastu latach rezygnuje z funkcji.

Thierry F. J. Vanlancker. Fot. arch. Sika

Thierry F. J. Vanlancker zostanie ogłoszony kandydatem na stanowisko prezesa zarządu Sika na kolejnym walnym zgromadzeniu w 2024 roku. Obecny prezes zarządu, Paul Hälg, postanowił po dwunastu latach ustąpić z funkcji.

Siła napędowa sukcesu firmy

Paul Hälg jest członkiem zarządu od roku 2009, zaś funkcję prezesa pełni od roku 2012. W trakcie jego kadencji Sika odnotowała znaczące wzrosty, a także przeprowadziła kilka ważnych przejęć i integracji (m.in. Grupy MBCC). Jak komentuje Thomas Hasler, dyrektor generalny Sika:

Paul stanowił niesamowitą siłę napędową sukcesu naszej firmy w ciągu ostatnich dwunastu lat. Jego doświadczenie i strategiczne spojrzenie znacząco przyczyniły się do obecnej silnej pozycji Sika. Szczególnie ważną rolę odegrał w ramach naszej historycznej walki o niezależność podczas trwającej ponad trzy lata bitwie o przejęcie, zakończonej w czerwcu 2018. Firma Sika i jej 33 000 pracowników są niezwykle wdzięczni za jego zaangażowanie i kierownictwo w tym czasie.

Thomas Hasler dodał również, że koncern cieszy się na współpracę z Thierrym Vanlanckerem jako nowym prezesem zarządu. Nie ma wątpliwości, że za sprawą swojego doświadczenia w sektorze chemicznym oraz ESG będzie on godnym następcą dla Hälga.

Nowy prezes zarządu

Thierry F. J. Vanlancker jest członkiem zarządu Sika od roku 2019. W ciągu ostatnich trzech dekad zajmował różne stanowiska kierownicze w branży chemicznej – m.in. przez pięć lat pełnił funkcję dyrektora generalnego i dyrektora zarządu AkzoNobel. Posiada więc rozległą wiedzę na temat strategii, zarządzania, rozwoju produktu, sprzedaży i marketingu, zwłaszcza w obszarze chemii oraz dystrybucji.

Źródło: Sika