REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sika przejmie MBCC Group – dawny oddział BASF

MBCC Group, czyli dawny oddział BASF Construction Chemicals, sprzedany rok temu funduszowi inwestycyjnemu Lone Star, przejdzie ostatecznie w ręce Sika. Transakcja będzie kosztować szwajcarskiego producenta ok. 5,2 mld €.

Sika MBCC Group BASF

Fot. arch. MBCC Group

BASF sfinalizował odłączenie swojego oddziału Construction Chemicals we wrześniu ubiegłego roku. Oddział, który przekształcił się w niezależną jednostkę MBCC Group, specjalizuje się przede wszystkim w produktach do betonu.

Dwaj mistrzowie

Sika podkreśla, że transakcja pozwoli jej rozszerzyć swoją ofertę produktową i technologiczną w obrębie czterech z pięciu jej kluczowych obszarów technologicznych oraz siedmiu z ośmiu rynków docelowych (Sika Target Markets), a także zwiększyć wpływy w nowych regionach. Jak komentuje Thomas Hasler, dyrektor generalny Sika:

Dwaj mistrzowie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju połączą siły. Sika jest liderem zrówoważonych rozwiązań w całej branży budowlanej, a i dla MBCC Group dbałość o zrównoważony rozwój stanowi fundament firmy. Wspólnie wzmocnimy nasze komplementarne oferty produktowe i usługowe w obrębie całego cyklu życia konstrukcji budowlanych. Dzięki połączonej ofercie umożliwimy i przyspieszymy zwrot w stronę zrównoważonego budownictwa – z korzyścią dla klientów, pracowników, udziałowców i następnych pokoleń.

Jochen Fabritius, dyrektor generalny MBCC Group, również wyraził zadowolenie z transakcji – stwierdził, że dla Sika to idealny partner, który z pewnością pozwoli MBCC odkryć nowe możliwości biznesowe. Podziękował również funduszowi Lone Star za wsparcie w ostatnich latach oraz przygotowanie do tego następnego rozdziału w historii jednostki.

Ponad 130 zakładów w ponad 60 krajach

MBCC Group z siedzibą w Mannheim w Niemczech działa w ponad 60 krajach. Zatrudnia ok. 7500 pracowników i posiada ponad 130 zakładów produkcyjnych. W 2021 roku spodziewana sprzedaż netto jednostki to ok. 2,7 mld €.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA