a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSika przejmie MBCC Group – dawny oddział BASF

Sika przejmie MBCC Group – dawny oddział BASF

MBCC Group, czyli dawny oddział BASF Construction Chemicals, sprzedany rok temu funduszowi inwestycyjnemu Lone Star, przejdzie ostatecznie w ręce Sika. Transakcja będzie kosztować szwajcarskiego producenta ok. 5,2 mld €.

Sika MBCC Group BASF

Fot. arch. MBCC Group

BASF sfinalizował odłączenie swojego oddziału Construction Chemicals we wrześniu ubiegłego roku. Oddział, który przekształcił się w niezależną jednostkę MBCC Group, specjalizuje się przede wszystkim w produktach do betonu.

Dwaj mistrzowie

Sika podkreśla, że transakcja pozwoli jej rozszerzyć swoją ofertę produktową i technologiczną w obrębie czterech z pięciu jej kluczowych obszarów technologicznych oraz siedmiu z ośmiu rynków docelowych (Sika Target Markets), a także zwiększyć wpływy w nowych regionach. Jak komentuje Thomas Hasler, dyrektor generalny Sika:

Dwaj mistrzowie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju połączą siły. Sika jest liderem zrówoważonych rozwiązań w całej branży budowlanej, a i dla MBCC Group dbałość o zrównoważony rozwój stanowi fundament firmy. Wspólnie wzmocnimy nasze komplementarne oferty produktowe i usługowe w obrębie całego cyklu życia konstrukcji budowlanych. Dzięki połączonej ofercie umożliwimy i przyspieszymy zwrot w stronę zrównoważonego budownictwa – z korzyścią dla klientów, pracowników, udziałowców i następnych pokoleń.

Jochen Fabritius, dyrektor generalny MBCC Group, również wyraził zadowolenie z transakcji – stwierdził, że dla Sika to idealny partner, który z pewnością pozwoli MBCC odkryć nowe możliwości biznesowe. Podziękował również funduszowi Lone Star za wsparcie w ostatnich latach oraz przygotowanie do tego następnego rozdziału w historii jednostki.

Ponad 130 zakładów w ponad 60 krajach

MBCC Group z siedzibą w Mannheim w Niemczech działa w ponad 60 krajach. Zatrudnia ok. 7500 pracowników i posiada ponad 130 zakładów produkcyjnych. W 2021 roku spodziewana sprzedaż netto jednostki to ok. 2,7 mld €.

Źródło: Sika