a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLankwitzer Lackfabrik przejmuje Teleplast

Lankwitzer Lackfabrik przejmuje Teleplast

Z dniem 1 stycznia 2022 firma Teleplast – niemiecki producent farb przemysłowych, obecny na rynku od ponad 50 lat – przejdzie w ręce innego niemieckiego gracza, Lankwitzer Lackfabrik. Nabywca uznał, że produkty marki Teleplast doskonale uzupełnią jego ofertę.

Lankwitzer Lackfabrik Teleplast

Fot. arch. Teleplast

Produkcja Teleplast przeniesiona zostanie do nowoczesnego zakładu Lankwitzer Lackfabrik w niemieckim Osterwieck. Pracownicy Teleplast wraz z zespołem Lankwitzer produkować będą znane i cenione przez klientów farby i powłoki.

Synergia technologii i produkcji

Lankwitzer Lackfabrik to producent o zasięgu globalnym, specjalizujący się w systemach powłokowych UV, wodnych i rozpuszczalnikowych, którego ambicją jest obecnie rozwijanie innowacyjnych, przyjaznych środowisku technologii. Przejęcie Teleplast ma również w tym pomóc.

Łącząc obie firmy, budujemy synergię, zarówno w obszarze rozwoju technologii, jak i produkcji. W ten sposób możemy uczynić naszą ofertę jeszcze atrakcyjniejszą dla klientów

– czytamy w komunikacie na stronie Lankwitzer Lackfabrik. Firma jest rodzinnym przedsiębiorstwem, które obecnie ma do dyspozycji już pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych oraz 16 biur na całym świecie, zatrudniających ponad 360 osób. Gwarantuje to elastyczność działania, zarówno w sferze technicznej, jak i handlowej.

Teleplast – powłoki UV na meble i tworzywa sztuczne

Początki firmy Teleplast sięgają drugiej połowy lat 50., gdy w zakładach chemicznych Fahlberg-List powstał specjalny oddział farb i powłok. Na jego czele stanął Hans-Reiner Brüche, ojciec dzisiejszego dyrektora zarządzającego, Jörga Brüche. W 1969 roku dział powłok specjalnych został odłączony od przedsiębiorstwa i zaistniał na rynku jako Teleplast. Obecnie firma produkuje przede wszystkim powłoki na mineralne materiały budowlane, lakiery do drewna i mebli do zastosowań przemysłowych oraz technologie specjalne dla tworzyw sztucznych.

Źródło: Lankwitzer Lackfabrik