24 godziny na to, by z udziałem przedstawicieli całego łańcucha dostaw wypracować nowe, skuteczne rozwiązania w celu redukcji śladu węglowego w branży napraw lakierniczych. Takie zadanie postawił sobie jeden z producentów farb. Jego VR Sustainability Challenge odbędzie się już w przyszłym tygodniu.
Vehicle Repair (VR) Sustainability Challenge to 24-godzinne wydarzenie, które odbędzie się w dniach 21 i 22 listopada w Amsterdamie z inicjatywy AkzoNobel. Ma ono połączyć partnerów z całego łańcucha dostaw na rzecz wspólnego celu, jakim jest zmniejszenie śladu węglowego w obszarze napraw lakierniczych.
24 godziny dla redukcji śladu węglowego
AkzoNobel dąży do tego, by zwiększyć transparentność wzdłuż łańcucha dostaw, a dzięki temu wypracować nowe sposoby redukcji śladu węglowego w branży napraw. Jak komentuje Patrick Bourguignon, dyrektor oddziału Automotive and Specialty Coatings AkzoNobel:
Współpraca będzie odgrywać fundamentalną rolę w zabezpieczaniu świata na lata, które przyjdą. Chodzi o to, by wspólnymi siłami przesunąć granice i znaleźć kreatywne sposoby pozytywnego działania na rzecz zmieniającego się świata. Inwestując 24 godziny, postaramy się wspólnie zwiększyć postępy na drodze do redukcji śladu węglowego. Jestem bardzo ciekaw efektów.
VR Sustainability Challenge ma się skupić na trzech zagadnieniach:
- transformacja energetyczna – umożliwienie szybszej dekarbonizacji branży napraw w dobie przejścia na odnawialne źródła energii,
- efektywność procesu – udoskonalenia w branży,
- rozwiązania cyrkularne – większe wykorzystanie materiałów w obiegu zamkniętym.
Paint the Future
Organizowane przez AkzoNobel wydarzenie jest częścią programu Paint the Future, którego celem jest wypracowanie nowych rozwiązań dla branży, także z myślą o zmianach klimatu. Rozpoczęty na przełomie 2018 i 2019 roku, doprowadził już do powstania silnej sieci podmiotów współpracujących, wśród których znajdują się m.in. start-upy, dostawcy, klienci oraz inny partnerzy łańcuchów dostaw.
Źródło: AkzoNobel