REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wyniki PPG w III kw. 2013

Koncern PPG konsekwentnie się rozwija. W trzecim kwartale 2013 osiągnął rekordową sprzedaż 4 mld dolarów (o 17% wyższą niż w zeszłym roku) oraz skorygowany dochód netto 353 mln dolarów.

PPG

Fot. svilen001 (sxc.hu)

17-procentowy wzrost sprzedaży, zwiększenie dochodu skorygowanego z operacji ciągłych o ponad 20% oraz zysku skorygowanego na akcję o 31% (z 1,86 dolara do 2,44 dolara) w stosunku do roku poprzedniego to duży sukces firmy PPG. Tradycyjnie już największe zyski przyniosły jej farby samochodowe (Automotive OEM) oraz na samoloty i statki kosmiczne (Aerospace).

Koncern dobrze wykorzystał obecne zapotrzebowanie na farby i lakiery, a także wdrożył program redukcji wydatków, który mocno pomógł w uzyskaniu tak dobrych wyników. Prócz tego, jak zwraca uwagę prezes firmy Charles E. Bunch, warunki na rynku są sprzyjające i nawet w Europie pojawiają się pierwsze oznaki ekonomicznej stabilizacji.

Szczegółowe zestawienie wyników znaleźć można na stronie PPG.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA