a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiEkologiczne farby – już 85 mld $ w 2018

Ekologiczne farby – już 85 mld $ w 2018

Nadchodzi era przyjaznych środowisku, „zielonych” farb i lakierów. Zgodnie z raportem Research and Markets wartość zapotrzebowania na tego typu produkty w roku 2018 wyniesie już 85 mld dolarów.

ekologiczne farby

Fot. jaylopez (sxc.hu)

Według analityków Research and Markets tegoroczne zapotrzebowanie na ekologiczne farby ukształtuje się na poziomie 64,2 mld dolarów. W ciągu najbliższych pięciu lat natomiast wzrośnie aż do 85,7 mld dolarów, co oznacza wzrost CAGR 5,9%.

Nowy raport analizuje rynek ekologicznych farb pod kątem ich typów (wodorozcieńczalne, proszkowe, o wysokiej zawartości części stałych oraz sieciowane radiacyjne), a także zastosowań i obszarów geograficznych. Pod względem wykorzystania tego typu produktów przoduje architektura, zaraz za nią plasują się zaś branża samochodowa oraz przemysł.

W swej analizie badacze wykorzystali model pięciu sił Portera. Przyjrzeli się szczegółowo wszystkim ogniwom łańcucha dostaw, od surowców poprzez produkcję aż po końcowe przeznaczenie. Wzięli pod uwagę wszystkie pozytywne i negatywne czynniki oddziałujące na te ogniwa. Dzięki temu ich analiza jest rzetelna, a powyższe prognozy mają solidne podstawy.

Prócz tego raport stanowi przegląd najnowszych „zielonych” formuł i technologii w branży lakierniczej oraz proekologicznych strategii przyjmowanych przez duże koncerny farbiarskie. Największe światowe firmy związane z branżą opisane są bardziej szczegółowo, z uwzględnieniem wyników sprzedaży, ostatnich dokonań z dziedziny ekologii oraz analizy SWOT.

Więcej informacji oraz sam raport znaleźć można na stronie Research and Markets.

Źródło: pcimag.com