REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wyniki PPG w II kw. 2013

PPG ma powody do zadowolenia. W drugim kwartale 2013 koncern osiągnął rekordową sprzedaż 4,1 mld dolarów, czyli o 16% więcej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku.

wyniki PPG

Fot. brainloc (rgbstock.com)

Skorygowany dochód netto z kontynuowanej działalności firmy wyniósł 356 mln dolarów (w stosunku do 297 mln dolarów za analogiczny okres w roku ubiegłym), lub, w przeliczeniu na akcję po rozwodnieniu – 2,45 dolara (w stosunku do zeszłorocznego 1,92 dolara), co ustanowiło nowy rekord.

Sektor powłok przyniósł największe dochody, głównie za sprawą lakierów samochodowych i farb na samoloty. Zysk w segmencie Performance Coatings wzrósł o 25% w stosunku do drugiego kwartału 2012, w Industrial Coatings – o 34%. Duże korzyści przyniosły koncernowi ostatnie zakupy, na czele z północnoamerykańskim oddziałem farb architektonicznych AkzoNobel. 1 kwietnia sfinalizowano przejęcie przez PPG tej jednostki, która w minionym kwartale osiągnęła sprzedaż na poziomie 475 mln dolarów.

W osiągnięciu tak dobrych wyników nie przeszkodziły firmie wciąż bardzo nierówne warunki ekonomiczne na świecie. Podczas gdy Ameryka Północna trzyma się dobrze, głównie za sprawą farb dla przemysłu, motoryzacji i budownictwa, zaś Azja nie przestaje dynamicznie się rozwijać, w Europie niezmiennie panuje kryzys. Z myślą o przynoszących mniejsze sukcesy rejonach i sektorach produkcji zarząd PPG wprowadził program restrukturyzacyjny, na który przeznaczono 102 mln dolarów. Jego rezultaty poznamy wkrótce.

Szczegółowe wyniki znaleźć można na stronie PPG.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA