REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Galeria Urban Forms – Łódź odmieniona

Koniec z postrzeganiem Łodzi jako szarej i nieciekawej! Dzięki inicjatywie Galeria Urban Forms na budynkach w centrum miasta pojawiło się kilkanaście barwnych murali, wykonanych ręką światowej klasy artystów.

Galeria Urban FormsGaleria to projekt Fundacji Urban Forms, powstałej w 2009 roku aby przeobrazić Łódź w miasto kolorowe i tętniące życiem – w polską wizytówkę sztuki ulicy. Fundacja chce promować sztukę żywą, trafiającą do odbiorców, taką, z którą mieszkańcy miasta mają bezpośredni kontakt. Sztukę, która stale jest gdzieś obok, towarzyszy nam i przykuwa nasz wzrok gdy stoimy na przystanku czekając na autobus lub wracamy z zakupami do domu. Stąd pomysł miejskiej galerii, stałej ekspozycji, której areną stało się centrum Łodzi.

Pomysł spodobał się władzom miasta i zdecydowały się one wesprzeć go finansowo. Dzięki temu możliwe stało się zaproszenie do współpracy wielu światowej klasy artystów. Wśród nich znaleźli się bracia Os Gêmeos z Brazylii, Aryz i Kenor z Hiszpanii, Remed z Francji, Inti z Chile, Sat One z Niemiec oraz Shida z Australii. Nie zabrakło i rodzimych artystów – swe możliwości zaprezentowali na łódzkich murach M-City, ETAM Crew (Sainer i Bezt), duet Sepe i Chazme, Otecki, Lump, grupa Massmix, Krik, Gregor, Ciah Ciah i Pener.

Efekt jest niesamowity. Zobaczcie sami!

Więcej zdjęć na stronach galeriaurbanforms.org i urbanforms.org.

Źródło: Urban Forms. Zdjęcia: galeriaurbanforms.org

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA