a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiGaleria Urban Forms – Łódź odmieniona

Galeria Urban Forms – Łódź odmieniona

Koniec z postrzeganiem Łodzi jako szarej i nieciekawej! Dzięki inicjatywie Galeria Urban Forms na budynkach w centrum miasta pojawiło się kilkanaście barwnych murali, wykonanych ręką światowej klasy artystów.

Galeria Urban FormsGaleria to projekt Fundacji Urban Forms, powstałej w 2009 roku aby przeobrazić Łódź w miasto kolorowe i tętniące życiem – w polską wizytówkę sztuki ulicy. Fundacja chce promować sztukę żywą, trafiającą do odbiorców, taką, z którą mieszkańcy miasta mają bezpośredni kontakt. Sztukę, która stale jest gdzieś obok, towarzyszy nam i przykuwa nasz wzrok gdy stoimy na przystanku czekając na autobus lub wracamy z zakupami do domu. Stąd pomysł miejskiej galerii, stałej ekspozycji, której areną stało się centrum Łodzi.

Pomysł spodobał się władzom miasta i zdecydowały się one wesprzeć go finansowo. Dzięki temu możliwe stało się zaproszenie do współpracy wielu światowej klasy artystów. Wśród nich znaleźli się bracia Os Gêmeos z Brazylii, Aryz i Kenor z Hiszpanii, Remed z Francji, Inti z Chile, Sat One z Niemiec oraz Shida z Australii. Nie zabrakło i rodzimych artystów – swe możliwości zaprezentowali na łódzkich murach M-City, ETAM Crew (Sainer i Bezt), duet Sepe i Chazme, Otecki, Lump, grupa Massmix, Krik, Gregor, Ciah Ciah i Pener.

Efekt jest niesamowity. Zobaczcie sami!

Więcej zdjęć na stronach galeriaurbanforms.org i urbanforms.org.

Źródło: Urban Forms. Zdjęcia: galeriaurbanforms.org