a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneWyniki Hempel za rok 2021 lepsze niż zakładano

Wyniki Hempel za rok 2021 lepsze niż zakładano

Dzięki wzrostowi organicznemu oraz dwóm strategicznym przejęciom Hempel w roku 2021 zwiększył przychody ze sprzedaży do 1,8 mld €. Oznacza to wzrost aż o 15,1% w stosunku do roku poprzedniego.

Hempel wyniki 2021

Lars Petersson, prezes i dyrektor generalny Grupy Hempel. Fot. arch. Hempel

Hempel zdołał osiągnąć dobre wyniki nawet mimo poważnych problemów z surowcami, jakich doświadcza obecnie branża. Koncern jest na dobrej drodze do osiągnięcia swojego celu – podwojenia wartości firmy do roku 2025.

Najlepszy wynik od ponad dekady

Wzrost organiczny na poziomie 5,9% to dla Hempel najlepszy wynik od ponad dziesięciu lat. Udało się go osiągnąć dzięki korzystniejszym niż przewidywano wynikom w sektorze farb dla przemysłu morskiego i infrastruktury. Jak komentuje Lars Petersson, prezes i dyrektor generalny Grupy Hempel:

Nasze wyniki za rok 2021 były bardzo satysfakcjonujące. Pokazują one, że decyzje podejmowane dla nowego ukierunkowania naszych ambicji i realizacji naszej strategii zaczynają się zwracać. Naszym celem jest podwoić biznes do roku 2025 i zwiększyć nasz pozytywny wpływ w dziedzinie zrównoważonego rozwoju – i nie wypadamy z kursu.

Dobre wyniki to również rezultat dwóch strategicznych przejęć. W kwietniu Hempel kupił Wattyl, lidera rynku farb dekoracyjnych oraz powłok dla infrastruktury w Australii i Nowej Zelandzii, zaś w październiku – brytyjskiego productenta luksusowych farb i tapet Farrow & Ball.

Przyszłość to zrównoważony rozwój

W najbliższym czasie Hempel z pewnością skupi swoje działania w dużej mierze na zrównoważonym rozwoju. W lutym 2021 koncern wprowadził swój program Futureproof, określający, w jaki sposób działania firmy można uczynić jeszcze bardziej zrównoważonymi. Firma dostrzega również zwiększone zapotrzebowanie na zrównoważone produkty, na przykład zaawansowane farby przeciwporostowe, pozwalające operatorom statku zmniejszyć zużycie paliwa i ograniczyć emisję dwutlenku węgla.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie