REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farrow & Ball już w rękach Grupy Hempel

Hempel oficjalnie zamknął ogłoszoną kilka miesięcy temu transakcję przejęcia Farrow & Ball. Koncern spełnił wszystkie wymagania konieczne by sfinalizować transakcję.

Farrow & Ball Hempel

Kolor Citrona z palety Farrow & Ball. Fot. arch. Hempel / Farrow & Ball

Informacja o tym, że Hempel doszedł do porozumienia w sprawie przejęcia Farrow & Ball, podana została przez duńskiego producenta w maju. To dla niego kolejny duży krok w kierunku planowanego podwojenia przychodów do poziomu 3 mld € do roku 2025.

Doskonałe dopasowanie strategiczne

Według producenta przejęcie Farrow & Ball to doskonałe dopasowanie strategiczne, biorąc pod uwagę jego rosnące ambicje w sektorze dekoracyjnym. Lars Petersson, prezes i dyrektor generalny Grupy Hempel, komentuje:

To dla nas ekscytujący dzień – szczęśliwie przyjmujemy do rodziny Hempel ikonicznego producenta luksusowych farb dekoracyjnych i tapet. Z dumą witam ponad 600 nowych współpracowników i cieszę się na wspólne dążenie do tego, by firma Farrow & Ball nadal prężnie się rozwijała.

Dyrektor generalny Farrow & Ball, Anthony Davey, dodaje, że transakcja oznacza dla jego firmy nowe możliwości. Z koncernem Hempel łączy ją natomiast bogate dziedzictwo, nacisk na zrównoważony rozwój oraz pozycja lidera w swoim sektorze.

70 lat na rynku

Farrow & Ball to brytyjski producent luksusowych farb dekoracyjnych i tapet, obecny na rynku od ponad siedemdziesięciu lat. Rocznie osiąga obroty na poziomie ponad 100 mln €.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA