a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiFarrow & Ball już w rękach Grupy Hempel

Farrow & Ball już w rękach Grupy Hempel

Hempel oficjalnie zamknął ogłoszoną kilka miesięcy temu transakcję przejęcia Farrow & Ball. Koncern spełnił wszystkie wymagania konieczne by sfinalizować transakcję.

Farrow & Ball Hempel

Kolor Citrona z palety Farrow & Ball. Fot. arch. Hempel / Farrow & Ball

Informacja o tym, że Hempel doszedł do porozumienia w sprawie przejęcia Farrow & Ball, podana została przez duńskiego producenta w maju. To dla niego kolejny duży krok w kierunku planowanego podwojenia przychodów do poziomu 3 mld € do roku 2025.

Doskonałe dopasowanie strategiczne

Według producenta przejęcie Farrow & Ball to doskonałe dopasowanie strategiczne, biorąc pod uwagę jego rosnące ambicje w sektorze dekoracyjnym. Lars Petersson, prezes i dyrektor generalny Grupy Hempel, komentuje:

To dla nas ekscytujący dzień – szczęśliwie przyjmujemy do rodziny Hempel ikonicznego producenta luksusowych farb dekoracyjnych i tapet. Z dumą witam ponad 600 nowych współpracowników i cieszę się na wspólne dążenie do tego, by firma Farrow & Ball nadal prężnie się rozwijała.

Dyrektor generalny Farrow & Ball, Anthony Davey, dodaje, że transakcja oznacza dla jego firmy nowe możliwości. Z koncernem Hempel łączy ją natomiast bogate dziedzictwo, nacisk na zrównoważony rozwój oraz pozycja lidera w swoim sektorze.

70 lat na rynku

Farrow & Ball to brytyjski producent luksusowych farb dekoracyjnych i tapet, obecny na rynku od ponad siedemdziesięciu lat. Rocznie osiąga obroty na poziomie ponad 100 mln €.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie