a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowy odcinek podcastu EC – poliuretany i ekologia

Nowy odcinek podcastu EC – poliuretany i ekologia

Ukazał się kolejny odcinek podcastu European Coatings. Jego gośćmi są Eva Tejada i Tim Gratzke z firmy Covestro, tematem zaś – m.in. najnowsze osiągnięcia w technologii poliuretanów oraz megatrend, jakim jest zrównoważony rozwój.

podcast European Coatings poliuretany

Fot. ThorstenF / pixabay.com

Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym technologii poliuretanów, goście nowego odcinku podcastu EC opowiadają o innowacjach na drodze do uczynienia poliuretanów bardziej przyjaznymi środowisku.

100% obiegu zamkniętego

W podcaście mowa m.in. o przejściu z systemów aromatycznych na alifatyczne oraz obecnym zwrocie w stronę farb poliuretanowych wodorozcieńczalnych. Ważną rolę odgrywają także nowe limity zawartości wolnych monomerów izocyjanianowych.

Oprócz tego przedstawiciele Covestro mówią o dążeniu firmy by stać się przedsiębiorstwem działającym w 100% w oparciu o obieg zamknięty oraz jaką rolę w tym procesie odgrywa przejęcie oddziału Grupy DSM.

Gdzie posłuchać?

Podcast dostępny jest do odsłuchania na stronie European Coatings oraz w serwisach Spotify, Soundcloud i Apple Podcast. Wszystkie powstałe dotychczas odcinki zebrane zostały również na stronie EC.

Źródło: european-coatings.com