REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rekordowe wyniki PCC Rokita w I półroczu 2021

Grupa PCC Rokita donosi o rekordowych wynikach finansowych w pierwszym półroczu 2021. To zasługa przede wszystkim segmentów Poliuretany, Chloropochodne i Inna działalność chemiczna.

PCC Rokita rekordowe wyniki

Fot. PhotoMIX-Company / pixabay.com

Jak podaje producent, skonsolidowany zysk EBITDA w pierwszej połowie roku osiągnął poziom ponad 295 mln zł, czyli o 127% więcej niż zeszłoroczny. Zysk netto wyniósł zaś 160 mln zł i wzrósł o 430% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2020.

Dobre warunki na rynku poliuretanów

Rekordowe wyniki to zasługa kilku oddziałów firmy – jak segmentu Poliuretany, gdzie zysk EBITDA wzrósł o blisko 500%. Jak komentuje Prezes Zarządu Spółki, Wiesław Klimkowski:

Szczególnie sprzyjające warunki panowały w ostatnich miesiącach na rynku poliuretanów. Silny popyt, wysokie ceny polioli, ograniczenia podaży u konkurencji oraz wysoki poziom zamówień w sektorze meblarskim spowodowały, że rentowność polioli osiągnęła rekordowy poziom.

Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita, mówi również o bardzo dobrych wynikach segmentów Chloropochodne (zysk EBITDA +22%) i Inna działalność chemiczna. W przypadku drugiego z nich to zasługa m.in. uruchomienia nowej linii produkcyjnej.

Nie koniec inwestycji

To nie koniec inwestycji w rozbudowę firmy. Jak podaje w swoim komunikacie PCC Rokita, w pierwszym półroczu trwała również budowa Centrum Innowacji i Skalowania Procesów, które ma trzykrotnie zwiększyć powierzchnię laboratoryjną firmy.

Źródło: PCC Rokita

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA