a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweRekordowe wyniki PCC Rokita w I półroczu 2021

Rekordowe wyniki PCC Rokita w I półroczu 2021

Grupa PCC Rokita donosi o rekordowych wynikach finansowych w pierwszym półroczu 2021. To zasługa przede wszystkim segmentów Poliuretany, Chloropochodne i Inna działalność chemiczna.

PCC Rokita rekordowe wyniki

Fot. PhotoMIX-Company / pixabay.com

Jak podaje producent, skonsolidowany zysk EBITDA w pierwszej połowie roku osiągnął poziom ponad 295 mln zł, czyli o 127% więcej niż zeszłoroczny. Zysk netto wyniósł zaś 160 mln zł i wzrósł o 430% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2020.

Dobre warunki na rynku poliuretanów

Rekordowe wyniki to zasługa kilku oddziałów firmy – jak segmentu Poliuretany, gdzie zysk EBITDA wzrósł o blisko 500%. Jak komentuje Prezes Zarządu Spółki, Wiesław Klimkowski:

Szczególnie sprzyjające warunki panowały w ostatnich miesiącach na rynku poliuretanów. Silny popyt, wysokie ceny polioli, ograniczenia podaży u konkurencji oraz wysoki poziom zamówień w sektorze meblarskim spowodowały, że rentowność polioli osiągnęła rekordowy poziom.

Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita, mówi również o bardzo dobrych wynikach segmentów Chloropochodne (zysk EBITDA +22%) i Inna działalność chemiczna. W przypadku drugiego z nich to zasługa m.in. uruchomienia nowej linii produkcyjnej.

Nie koniec inwestycji

To nie koniec inwestycji w rozbudowę firmy. Jak podaje w swoim komunikacie PCC Rokita, w pierwszym półroczu trwała również budowa Centrum Innowacji i Skalowania Procesów, które ma trzykrotnie zwiększyć powierzchnię laboratoryjną firmy.

Źródło: PCC Rokita

Dowiedz się więcej o firmie