REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Arkema przejmuje Ashland Performance Adhesives

Arkema doszła do porozumienia w sprawie przejęcia oddziału Performance Adhesives firmy Ashland – czołowego amerykańskiego producenta klejów do zastosowań przemysłowych.

Arkema Ashland Performance Adhesives

Fot. arch. Arkema

Krok ten doskonale wpisuje się w strategię Arkemy – do roku 2024 firma zamierza zostać wyłącznie producentem specjalistycznych materiałów, oferując przyjazne środowisku i efektywne rozwiązania.

Silny efekt synergii

Arkema wyjaśnia, że przejęcie oddziału Ashland to również doskonała okazja do zwiększenia wpływów w USA. Jak mówi Thierry Le Hénaff, prezes i dyrektor generalny Grupy Arkema:

Ten prężnie funkcjonujący biznes o silnej pozycji w wielu rozwijających się sektorach i wysokim poziomie rentowności w pełni wpisuje się w naszą grupową strategię przejęć. Kleje Ashland będą stanowiły nową platformę technologiczną dla naszych klejów, zaś efekt synergii jest szczególnie silny, biorąc pod uwagę geograficzną i aplikacyjną komplementarność z marką Bostik i naszą platformą Coating Solutions.

Obecnie oddział Performance Adhesives firmy Ashland działa w szybko rozwijających się sektorach zastosowań, takich jak warstwy dekoracyjne, ochronne i oznakowania w branży samochodowej i budowlanej. Oprócz tego ma silną pozycję na rynku przyjaznych środowisku klejów do drewna oraz na elastyczne opakowania, co czyni jego ofertę silnie komplementarną z produktami Bostik.

Czołowy producent warstw samoprzylepnych

Ashland Performance Adhesives to czołowy gracz na amerykańskim rynku warstw samoprzylepnych. Zatrudnia blisko 330 osób i posiada 6 zakładów produkcyjnych, głównie w Ameryce Północnej. Posiada jednak również silny potencjał rozwojowy w Europie i Azji.

Źródło: Arkema

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA