a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbBez kategoriiArkema przejmuje Ashland Performance Adhesives

Arkema przejmuje Ashland Performance Adhesives

Arkema doszła do porozumienia w sprawie przejęcia oddziału Performance Adhesives firmy Ashland – czołowego amerykańskiego producenta klejów do zastosowań przemysłowych.

Arkema Ashland Performance Adhesives

Fot. arch. Arkema

Krok ten doskonale wpisuje się w strategię Arkemy – do roku 2024 firma zamierza zostać wyłącznie producentem specjalistycznych materiałów, oferując przyjazne środowisku i efektywne rozwiązania.

Silny efekt synergii

Arkema wyjaśnia, że przejęcie oddziału Ashland to również doskonała okazja do zwiększenia wpływów w USA. Jak mówi Thierry Le Hénaff, prezes i dyrektor generalny Grupy Arkema:

Ten prężnie funkcjonujący biznes o silnej pozycji w wielu rozwijających się sektorach i wysokim poziomie rentowności w pełni wpisuje się w naszą grupową strategię przejęć. Kleje Ashland będą stanowiły nową platformę technologiczną dla naszych klejów, zaś efekt synergii jest szczególnie silny, biorąc pod uwagę geograficzną i aplikacyjną komplementarność z marką Bostik i naszą platformą Coating Solutions.

Obecnie oddział Performance Adhesives firmy Ashland działa w szybko rozwijających się sektorach zastosowań, takich jak warstwy dekoracyjne, ochronne i oznakowania w branży samochodowej i budowlanej. Oprócz tego ma silną pozycję na rynku przyjaznych środowisku klejów do drewna oraz na elastyczne opakowania, co czyni jego ofertę silnie komplementarną z produktami Bostik.

Czołowy producent warstw samoprzylepnych

Ashland Performance Adhesives to czołowy gracz na amerykańskim rynku warstw samoprzylepnych. Zatrudnia blisko 330 osób i posiada 6 zakładów produkcyjnych, głównie w Ameryce Północnej. Posiada jednak również silny potencjał rozwojowy w Europie i Azji.

Źródło: Arkema