REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel przejmuje Farrow & Ball

Hempel ogłosił, że przejmuje Farrow & Ball – brytyjskiego producenta luksusowych farb dekoracyjnych i tapet. Zakupiona firma, obecna na rynku od 75 lat, osiąga roczne obroty na poziomie 100 mln €.

Hempel Farrow & Ball

Fot. arch. Farrow & Ball

To kolejny krok firmy Hempel na drodze do podwojenia przychodów, tak by do roku 2025 osiągnęły 3 mld €. Nowe przejęcie dobrze wpisuje się w strategię koncernu, w ramach której chce on zwiększyć wpływy w sektorze farb dekoracyjnych.

Rozwój marki na nowych rynkach

Farrow & Ball to firma z tradycjami, która słynie z dbałości o jakość surowców, zapewniających piękny i trwały kolor, oraz przywiązania do ekologii – jako jedna z pierwszych na rynku wprowadziła do swojej oferty farby wodorozcieńczalne. Jak mówi Lars Petersson, prezes i dyrektor generalny grupy Hempel:

Farrow & Ball to ikoniczna, luksusowa marka farb dekoracyjnych i tapet. Są one wykorzystywane przez klientów, projektantów i instytucje kulturalne na całym świecie – wszystkich, którzy poszukują bogactwa kolorów, a równocześnie przyjaznych środowisku produktów. Cieszę się, że możemy powitać nowych kolegów w rodzinie Hempel. Razem sprawimy, że Farrow & Ball kontynuował będzie swój dynamiczny rozwój.

Korzystając ze swojego globalnego zasięgu, Hempel zamierza pomóc marce Farrow & Ball w ekspansji na światowym rynku. O możliwościach, jakie daje to przejęcie, mówi dyrektor generalny Farrow & Ball, Anthony Davey:

Jako część Grupy Hempel mamy szansę na rozwój naszej marki na nowych rynkach. Pozwala na to globalna sieć dystrybucyjna firmy Hempel i jej długoletnie relacje handlowe.

Zamknięcie transakcji w drugiej połowie roku

Hempel zgodził się zakupić Farrow & Ball od spółki inwestycyjnej Ares Management Corporation. Transakcja wymaga uzyskania koniecznych zezwoleń i prawdopodobnie zostanie zamknięta w drugiej połowie tego roku.

Źródło: Hempel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA