a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweproszkoweSzwajcarska historia sukcesu Farby KABE od roku 1908

Szwajcarska historia sukcesu Farby KABE od roku 1908

Hstoria, która zobowiązuje.
...a wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu, kiedy to w 1908 roku, w niewielkim szwajcarskim miasteczku Gossau, Karl Bubenhofer założył firmę handlową, dostarczającą farby firmom malarskim. Karl Bubenhofer był przedsiębiorcą, ale również artystą. Specjalizował się w renowacji wnętrz obiektów sakralnych. Wiele kościołów w Szwajcarii jest zdobionych malowidłami ściennymi jego autorstwa. W 1926 roku podejmując nowe wyzwania, sprzedał firmę handlową i założył zakład produkujący farby pod marką KABE Farben.
Od tego momentu rozpoczyna się nowy rozdział historii firmy…

farby proszkowe KABE meble

Przez kolejne lata następował ciągły, dynamiczny rozwój firmy, a umiejętne dostosowanie się do nowych wyzwań rynku i oczekiwań pozwalał na wprowadzanie do oferty nowych produktów. Wkrótce oferta KABE Farben poza farbami została wzbogacona o tynki cienkowarstwowe, farby przemysłowe
i proszkowe oraz farby i tynki mineralne na bazie potasowego szkła wodnego. Ten ostatni produkt, opracowany w 1999 roku, oparty był na absolutnie nowatorskiej recepturze, jedynej takiej na świecie. W taki oto sposób firma KABE Farben Karl Bubenhofer AG stała się prekursorem i liderem w dziedzinie technologii produktów mineralnych, podbijając międzynarodowe rynki.

Firma Farby KABE Polska działa na polskim rynku od 1995 roku. W tym okresie firma zbudowała
i ugruntowała swoją pozycję wiodącego dostawcy wysokiej jakości produktów na elewacje i do wnętrz, takich jak: masy tynkarskie, farby, systemy ociepleń, systemy do napraw i renowacji oraz farby proszkowe.

farby proszkowe KABE Dubaj

Innowacyjne rozwiązania farb proszkowych

W bogatej ofercie produktowej firma Farby KABE Polska posiada również farby proszkowe, które wykorzystywane są do wykonywania szerokiej gamy pokryć o zróżnicowanych efektach dekoracyjnych i kolorystycznych, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Stosowane są do wykańczania powierzchni stalowych, aluminiowych, ceramicznych i drewnopochodnych. Farby proszkowe marki

Farby KABE Polska, dzięki braku zawartości lotnych związków organicznych (LZO) i możliwości łatwego recyklingu, stanowią przyjazną dla środowiska alternatywę w stosunku do tradycyjnych produktów ciekłych.

W oparciu o sprawdzony system malowania proszkowego POLYFLEX, firma Farby KABE Polska opracowała wysoce odporną na warunki atmosferyczne „wojskową farbę proszkową”, odbijającą promieniowanie bliskiej podczerwieni (NIR), czyli POLYFLEX PAC-140-SD ARMY. Farba ta w specjalnym odcieniu „żółta oliwka” dla szwajcarskiej armii oferuje doskonałą odporność na światło i warunki pogodowe, dobrą rozlewność i bardzo dobrą siłę krycia.

 

Superblock, Winterthur, CH

Szwajcarskie korzenie oraz możliwość pełnego wykorzystania doświadczeń i osiągnięć działu badawczo – rozwojowego rodzimej firmy Karl Bubenhofer AG z Gossau, pozwalają na stałe wzbogacanie oferty Farby KABE o nowoczesne produkty nowej generacji.

Misją firmy Farby KABE Polska jest dostarczanie nowoczesnych produktów dekoracyjno-ochronnych tak, aby zawsze cieszyły się pełną aprobatą i zaufaniem Klientów – solidnie spełniając swoje zadanie przez długie lata…

Dążąc do tego, aby produkty ze znakiem Farby KABE Polska cieszyły się zaufaniem Klientów, firma nieustannie optymalizuje wszelkie aspekty związane z jakością, łatwością aplikacji i wpływem wytwarzanych produktów na otaczające je środowisko. Produkty marki Farby KABE Polska wytwarzane są zgodnie ze standardami zawartymi w międzynarodowych normach Zarządzania Jakością – ISO 9001 oraz Zarządzania Środowiskiem – ISO 14001. Produkowane wyroby oraz systemy ociepleń posiadają wszystkie niezbędne Aprobaty i Certyfikaty. Wdrożone normy są gwarancją, iż procesy realizowane w naszych zakładach podlegają stałej kontroli i ciągłemu doskonaleniu.

farby Kabe eko silosy

Dowiedz się więcej o firmie