REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sika przejmuje Hamatite i zwiększa wpływy w Japonii

Sika doszła do porozumienia w sprawie przejęcia Hamatite, oddziału klejów japońskiego koncernu Yokohama Rubber. Hamatite jest liderem rynku w Japonii w zakresie klejów i uszczelniaczy dla branży samochodowej i budowlanej.

Sika Hamatite Japonia

Fot. arch. Sika

Przejęcie ma wzmocnić pozycję firmy Sika w Japonii. Szwajcarski koncern liczy na dostęp rynkowy do najważniejszych japońskich producentów OEM oraz rozszerzenie swojej oferty produktowej dla japońskiej branży budowlanej. Jak mówi Paul Schuler, dyrektor generalny Sika:

Hamatite wnosi nowoczesne technologie, know-how oraz wykwalifikowany zespół, który pomoże nam zwiększyć wpływy na rynku samochodowym i budowlanym. Globalna sieć produkcyjna ułatwi nam obsługę klientów z branży motoryzacyjnej na całym świecie, zarówno na poziomie globalnym jak i lokalnym. Ciepło witamy zdolny zespół Hamatite w rodzinie Sika i cieszymy się na przyszłą współpracę.

Hamatite to znany i ceniony producent o silnej pozycji na rynku samochodowym i budowlanym. W jego ofercie znajdują się produkty oparte na różnych technologiach – m.in. poliuretany, kleje topliwe i modyfikowane silikony.

Firma ma swoją siedzibę w Tokio i rocznie osiąga sprzedaż na poziomie 145 mln €. Posiada pięć fabryk w czterech krajach – Japonii, Chinach, Tajlandii i USA. Transakcja przejęcia musi zostać potwierdzona zezwoleniami odpowiednich władz.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA