a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSika przejmuje Hamatite i zwiększa wpływy w Japonii

Sika przejmuje Hamatite i zwiększa wpływy w Japonii

Sika doszła do porozumienia w sprawie przejęcia Hamatite, oddziału klejów japońskiego koncernu Yokohama Rubber. Hamatite jest liderem rynku w Japonii w zakresie klejów i uszczelniaczy dla branży samochodowej i budowlanej.

Sika Hamatite Japonia

Fot. arch. Sika

Przejęcie ma wzmocnić pozycję firmy Sika w Japonii. Szwajcarski koncern liczy na dostęp rynkowy do najważniejszych japońskich producentów OEM oraz rozszerzenie swojej oferty produktowej dla japońskiej branży budowlanej. Jak mówi Paul Schuler, dyrektor generalny Sika:

Hamatite wnosi nowoczesne technologie, know-how oraz wykwalifikowany zespół, który pomoże nam zwiększyć wpływy na rynku samochodowym i budowlanym. Globalna sieć produkcyjna ułatwi nam obsługę klientów z branży motoryzacyjnej na całym świecie, zarówno na poziomie globalnym jak i lokalnym. Ciepło witamy zdolny zespół Hamatite w rodzinie Sika i cieszymy się na przyszłą współpracę.

Hamatite to znany i ceniony producent o silnej pozycji na rynku samochodowym i budowlanym. W jego ofercie znajdują się produkty oparte na różnych technologiach – m.in. poliuretany, kleje topliwe i modyfikowane silikony.

Firma ma swoją siedzibę w Tokio i rocznie osiąga sprzedaż na poziomie 145 mln €. Posiada pięć fabryk w czterech krajach – Japonii, Chinach, Tajlandii i USA. Transakcja przejęcia musi zostać potwierdzona zezwoleniami odpowiednich władz.

Źródło: Sika