REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Teknos podsumowuje rok 2020

Firma Teknos podsumowała miniony pandemiczny rok. „Nawet jeśli nie mieliśmy szansy na wzrost, osiągnęliśmy wiele” – pisze w swoim komunikacie Minna Koistinen, dyrektorka ds. marketingu i komunikacji.

Teknos rok 2020

Fot. joncutrer / pixabay.com

Mimo trudnych warunków na rynku firmie udało się osiągnąć przyzwoitą – mimo że niższą niż zakładana – sprzedaż netto: w stosunku do poprzedniego roku zanotowano spadek tylko o 4%. Dzięki zmianom strukturalnym znacznie udało się zwiększyć produktywność i osiągnąć zysk EBITDA na poziomie 35 mln €.

Nowe inwestycje i rzeczywistość wirtualna

W minionym roku Teknos ogłosił plany inwestycji w nowy zakład w Niemczech, do którego przeniesione zostaną operacje z trzech istniejących już fabryk. Podał również, że zamierza skupić się na sprzedaży i usługach w Holandii i Szwecji, zaś produkcję z tych krajów przenieść do innych swoich zakładów.

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami w przemieszczaniu się, firma zaczęła testować technologie rzeczywistości wirtualnej, by zapewnić swoim klientom zdalną obsługę techniczną. W wirtualnej formie prowadziła również swoje szkolenia.

Nie zapominała również o rozwiązaniach produktowych przyjaznych środowisku. Do sprzedaży wprowadziła nowy produkt BIORA® AIR z technologią Nordic Indoor Air Purifier, która oczyszcza powietrze ze szkodliwych aldehydów.

Pandemia nie odpuszcza

Na koniec swojego komunikatu Minna Koistinen podkreśla, że wciąż jesteśmy w samym środku pandemii. Sytuacja na świecie spowodowała dużą niepewność związaną z łańcuchami dostaw, co bezpośrednio wpłynęło na branżę farb – doprowadziło do wzrostów cen surowców, problemów z dostawami i deficytów. Teknos zapewnia, że robi wszystko co może, aby zminimalizować wpływ tych niekorzystnych warunków na samych klientów.

Źródło: Teknos

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA