REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wyniki AkzoNobel za rok 2016

AkzoNobel ma powody do zadowolenia. W roku 2016 firma osiągnęła dobre wyniki finansowe, a także zrealizowała kilka ważnych strategicznych posunięć – na czele z przejęciem oddziału BASF Industrial Coatings.

wyniki 2016 AkzoNobel

Z pewnością najważniejszym wydarzeniem w roku 2016 było dla AkzoNobel przejęcie farb przemysłowych BASF.
Fot. arch. AkzoNobel

Przychody AkzoNobel za cały rok 2016 wyniosły 14,197 mld € i w stosunku do roku poprzedniego (2015: 14,859 mld €) spadły o 4%, co spowodowane jest niekorzystnymi efektami walutowymi. Ale już zysk EBIT wyniósł 1,502 mld € i wzrósł o 3% (w 2015: 1,462 mld €).

W minionym roku koncern dokonał kilku ważnych osiągnięć. Przede wszystkim – w grudniu 2016 ostatecznie zamknięta została transakcja przejęcia BASF Industrial Coatings. Powstało kilka nowych fabryk AkzoNobel (w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chinach i Indiach), na rynek wprowadzono innowacyjne produkty i technologie. Dużo dobrego zdziałano dla lokalnych społeczności dzięki programowi Human Cities.

Prognozy na rok 2017 są również optymistyczne. W roku 2017 przewidywana jest dobra sytuacja w rejonie EMEA, Ameryki Północnej i Azji, natomiast w Ameryce Łacińskiej ma się ona ustabilizować. Pozostaje drobna niepewność w związku z warunkami ekonomicznymi i politycznymi, ale AkzoNobel jest na to doskonale przygotowany – koncern ma obecnie stabilne podstawy finansowe.

Szczegółowy raport za rok 2016 znaleźć można na poświęconej mu stronie AkzoNobel. Zachęcamy też do zapoznania się z wynikami finansowymi za rok 2016 innych ważnych graczy na rynku farb: PPG, Sherwin-Williams i Tikkurila.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA