a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneTrzecia faza rejestracji REACH – ostatni dzwonek!

Trzecia faza rejestracji REACH – ostatni dzwonek!

Trzecia faza rejestracji REACH kończy się 31 maja 2018 roku. Zostało więc jeszcze sporo czasu, wytwórcy i importerzy muszą jednak pamiętać, że aby zdążyć, należy przedłożyć rejestrację wstępną najpóźniej 12 miesięcy przed terminem – a więc do 31 maja tego roku.

REACH trzecia faza rejestracji

Fot. Unsplash / pixabay.com

Trzecia faza rejestracji REACH obejmuje środki chemiczne, w tym farby i lakiery, wytwarzane lub importowane w ilościach od 1 do 100 ton rocznie, nie posiadające właściwości kancerogennych, mutagennych i nie działające szkodliwie na rozrodczość.

Należące do tej kategorii substancje, które nie zostaną zarejestrowane, od 1 czerwca 2018 nie będą mogły być produkowane ani sprowadzane. Dlatego też przedsiębiorstwom, które nie są pewne, czy po tej dacie będą nadal produkować lub importować określony środek, zaleca się mimo wszystko dokonanie rejestracji. Aby ukończyć ją w czasie, należy przedłożyć rejestrację wstępną najpóźniej do 31 maja 2017.

Poprzednia, druga faza, obejmująca substancje produkowane w ilościach od 100 do 1000 ton, została zamknięta w roku 2013. O unijnym rozporządzeniu REACH piszemy więcej w naszym tekście.

Źródło: european-coatings.com