a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneTim Knavish dyrektorem ds. operacyjnych PPG

Tim Knavish dyrektorem ds. operacyjnych PPG

Zmiany w zarządzie PPG! Koncern ogłosił, że wiceprezes wykonawczy Tim Knavish obejmie stanowisko dyrektora ds. operacyjnych. Funkcję pełnił będzie od 1 marca przyszłego roku.

Tim Knavish PPG

Tim Knavish. Fot. arch. PPG

W ramach swoich nowych obowiązków Tim Knavish pełnił będzie nadzór wykonawczy nad wszystkimi strategicznymi jednostkami biznesowymi PPG oraz regionami operacyjnymi, a także nad działaniami związanymi z IT, środowiskiem, zdrowiem i bezpieczeństwem oraz dostawami.

Doświadczenie i zdolności przywódcze

Knavish nadal pracować będzie w siedzibie firmy w Pittsburgu, a jego przełożonym będzie dyrektor generalny Michael McGarry. Jak komentuje McGarry:

Doświadczenie i zdolności przywódcze Tima, którymi wykazał się w ciągu 35 lat pracy w PPG, były dla naszej firmy kluczowe na jej drodze do obecnej pozycji czołowego producenta powłok i specjalistycznych materiałów. Tim pracował praktycznie we wszystkich oddziałach biznesowych PPG i dokonał strukturalnych udoskonaleń w każdej jednostce, którą kierował.

Dyrektor generalny PPG dodaje również, że Tim Knavish odegrał ważną rolę przy niedawnych przejęciach Tikkurili i Ennis-Flint. Zarząd jest przekonany, że w nowej roli przyczyni się do dalszego prężnego rozwoju koncernu.

Dotychczas w PPG

Od roku 2019 Tim Knavish zajmował w firmie stanowisko wiceprezesa wykonawczego, kierując globalnym biznesem farb dekoracyjnych. Zajmował się również oddziałem wykończeń samochodowych oraz działaniami związanymi z cyfryzacją i technologią informacyjną.

Źródło: european-coatings.com