Szwedzka lakiernia przemysłowa Ahnelövs i Teknos przetestowali aplikację nowej generacji powłokowego systemu antykorozyjnego i ogniochronnego. To dobry sposób, by zoptymalizować cały proces pod kątem konkretnego projektu.

Firma Ahnelövs Industrimålning AB była zainteresowana nowymi technologiami, by móc rozwinąć proces nanoszenia powłok ogniochronnych. Do swojego projektu – zabezpieczenia belek konstrukcyjnych zewnętrznego balkonu w zakładzie przemysłowym – wybrała system Teknos.
Krótszy czas procesu i doskonały stan
Przy pracy z nową farbą testowe powlekanie to dobry sposób, by od początku zoptymalizować proces, ustalając jego odpowiednie parametry. Znaczenie mają tu zarówno właściwości farby – grubość powłoki, żywotność i czas schnięcia – jak i czynniki związane z samym procesem natryskiwania, jak sprzęt, technika i warunki.
Wykorzystany system Teknos to HENSOTHERM 920 KS, składający się w 100% z części stałych. Dzięki temu, że nie zawiera on rozpuszczalników, nie wydziela również silnego zapachu przy aplikacji, a jego czas schnięcia jest krótszy – powłoka nawierzchniowa może być naniesiona już następnego dnia. Dyrektor zarządzający lakierni Tony Ahnelöv podkreślił również, że pomalowane elementy dotarły na miejsce budowy w doskonałym stanie – nie było konieczności żadnych poprawek stanu powłoki, co pozwoliło zaoszczędzić czas.
Kompleksowy proces
Lakiernia Ahnelövs to rodzinna firma powstała ponad pół wieku temu. W ramach swoich usług oferuje klientom kompleksowy proces zabezpieczenia elementów przed ogniem, łącznie z konsultacją w sprawie wyboru dostosowanego systemu, pieczą nad wszystkimi fazami powlekania oraz transportem, dzięki czemu efektem jest zabezpieczony element, który trafia prosto na plac budowy klienta.
Źródło: Teknos