a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneSzwedzka lakiernia testuje farby Teknos

Szwedzka lakiernia testuje farby Teknos

Szwedzka lakiernia przemysłowa Ahnelövs i Teknos przetestowali aplikację nowej generacji powłokowego systemu antykorozyjnego i ogniochronnego. To dobry sposób, by zoptymalizować cały proces pod kątem konkretnego projektu.

Fot. arch. Teknos

Firma Ahnelövs Industrimålning AB była zainteresowana nowymi technologiami, by móc rozwinąć proces nanoszenia powłok ogniochronnych. Do swojego projektu – zabezpieczenia belek konstrukcyjnych zewnętrznego balkonu w zakładzie przemysłowym – wybrała system Teknos.

Krótszy czas procesu i doskonały stan

Przy pracy z nową farbą testowe powlekanie to dobry sposób, by od początku zoptymalizować proces, ustalając jego odpowiednie parametry. Znaczenie mają tu zarówno właściwości farby – grubość powłoki, żywotność i czas schnięcia – jak i czynniki związane z samym procesem natryskiwania, jak sprzęt, technika i warunki.

Wykorzystany system Teknos to HENSOTHERM 920 KS, składający się w 100% z części stałych. Dzięki temu, że nie zawiera on rozpuszczalników, nie wydziela również silnego zapachu przy aplikacji, a jego czas schnięcia jest krótszy – powłoka nawierzchniowa może być naniesiona już następnego dnia. Dyrektor zarządzający lakierni Tony Ahnelöv podkreślił również, że pomalowane elementy dotarły na miejsce budowy w doskonałym stanie – nie było konieczności żadnych poprawek stanu powłoki, co pozwoliło zaoszczędzić czas.

Kompleksowy proces

Lakiernia Ahnelövs to rodzinna firma powstała ponad pół wieku temu. W ramach swoich usług oferuje klientom kompleksowy proces zabezpieczenia elementów przed ogniem, łącznie z konsultacją w sprawie wyboru dostosowanego systemu, pieczą nad wszystkimi fazami powlekania oraz transportem, dzięki czemu efektem jest zabezpieczony element, który trafia prosto na plac budowy klienta.

Źródło: Teknos