a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweRozbudowa fabryki BASF wchodzi w ostatnią fazę

Rozbudowa fabryki BASF wchodzi w ostatnią fazę

BASF ogłosił, że z powodzeniem rozpoczął ostatnią fazę rozbudowy fabryki w amerykańskim Geismar w stanie Louisiana. Powiększony zakład będzie produkował 600 000 ton MDI rocznie.

Fot. arch. BASF

Decyzja o rozbudowie ogłoszona została w 2018 roku, wtedy również zaprezentowano trzyetapowy plan realizacji inwestycji. Producent postanowił odpowiedzieć w ten sposób na potrzeby swoich amerykańskich klientów.

Ameryka Północna ważnym rynkiem dla BASF

Obecna, ostatnia faza rozbudowy, która potrwać ma od roku 2022 do 2025, kosztować będzie 780 mln $. Jak mówi Michael Heinz, prezes i dyrektor generalny BASF Corporation:

Inwestycja potwierdza nasze zaangażowanie na rynku w Ameryce Północnej oraz sprawi, że będziemy bardziej zaufanym dostawcą oraz konkurencyjnym graczem w regionie. Zakład w Geismar jest idealnym miejscem na zwiększenie produkcji MDI ze względu na istniejącą infrastrukturę, dostęp do surowców, wykwalifikowaną siłę roboczą oraz duże wsparcie lokalnej społeczności.

Ramkumar Dhruva, prezes oddziału BASF Monomers, dodaje, że koncern chce nawiązać ścisłą współpracę z klientami wykorzystującymi MDI – czy to z branży budowlanej, czy transportowej, samochodowej, meblarskiej czy obuwniczej. Rozbudowa zakładu na pewno w tym pomoże.

Bezpieczeństwo i nowe technologie cyfrowe

Zastosowane w rozbudowanym zakładzie technologie produkcyjne mają spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa pracy. Ponadto oparte będą na zaawansowanych rozwiązaniach cyfrowych. Pierwsza faza rozbudowy rozpoczęła się w październiku 2020, druga w roku 2021. Efektem obecnej, ostatniej, ma być ostateczne zwiększenie produkcji MDI do 600 000 ton rocznie.

Źródło: BASF