a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiŚrodek konserwujący Lonzy z certyfikatem Blue Angel

Środek konserwujący Lonzy z certyfikatem Blue Angel

Firma Lonza ogłosiła, że jej środek Proxel BZ Plus otrzymał znak jakości Blue Angel. Oznacza to, że jest zgodny z normą Blue Angel dla środków konserwujących do puszkowanych dekoracyjnych farb wewnętrznych (kryterium RAL-UZ 102).

środek konserwujący Lonza Blue Angel

Fot. ballookey / Foter.com / CC BY-NC-ND

Znak jakości Blue Angel jest przyznawany farbom sufitowych i ściennym, zwłaszcza do zastosowań wewnętrznych, o niskiej emisji szkodliwych substancji. Powstał w Niemczech, obecnie jednak jest już rozpoznawany na forum międzynarodowym. Gwarantuje, że produkt spełnia najwyższe standardy środowiskowe, zdrowotne i jakościowe.

Aby go otrzymać, trzeba spełnić surowe kryteria określone przez Niemiecką Federalną Agencję Środowiska. Po uzyskaniu certyfikatu firma jest zobowiązana wykorzystywać w swoich formułach tylko zatwierdzone kombinacje substancji aktywnych.

Jak mówi Johannes Koehler, manager ds. marketingu w oddziale EMEA Lonzy, z powodu europejskich ograniczeń stosowania MIT, producenci farb mają obecnie poważny problem z wyborem środka konserwującego do swoich produktów. Dzięki wyróżnieniu certyfikatem środek konserwujący Proxel BZ Plus stanowi dla nich dodatkową cenną opcję, zwłaszcza w przypadku gdy zależy im na zgodności z normą Blue Angel.

Źródło: Lonza