REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Środek konserwujący Lonzy z certyfikatem Blue Angel

Firma Lonza ogłosiła, że jej środek Proxel BZ Plus otrzymał znak jakości Blue Angel. Oznacza to, że jest zgodny z normą Blue Angel dla środków konserwujących do puszkowanych dekoracyjnych farb wewnętrznych (kryterium RAL-UZ 102).

środek konserwujący Lonza Blue Angel

Fot. ballookey / Foter.com / CC BY-NC-ND

Znak jakości Blue Angel jest przyznawany farbom sufitowych i ściennym, zwłaszcza do zastosowań wewnętrznych, o niskiej emisji szkodliwych substancji. Powstał w Niemczech, obecnie jednak jest już rozpoznawany na forum międzynarodowym. Gwarantuje, że produkt spełnia najwyższe standardy środowiskowe, zdrowotne i jakościowe.

Aby go otrzymać, trzeba spełnić surowe kryteria określone przez Niemiecką Federalną Agencję Środowiska. Po uzyskaniu certyfikatu firma jest zobowiązana wykorzystywać w swoich formułach tylko zatwierdzone kombinacje substancji aktywnych.

Jak mówi Johannes Koehler, manager ds. marketingu w oddziale EMEA Lonzy, z powodu europejskich ograniczeń stosowania MIT, producenci farb mają obecnie poważny problem z wyborem środka konserwującego do swoich produktów. Dzięki wyróżnieniu certyfikatem środek konserwujący Proxel BZ Plus stanowi dla nich dodatkową cenną opcję, zwłaszcza w przypadku gdy zależy im na zgodności z normą Blue Angel.

Źródło: Lonza

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA