a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweCromax na wystawie sztuki w Nowym Jorku

Cromax na wystawie sztuki w Nowym Jorku

Pod koniec kwietnia w Nowym Jorku odbyła się wystawa prac Petera Maiera, twórcy malarskiego stylu nazwanego Impossibly Real. Zaprezentowano na niej wykonane przez artystę wizerunki sław, takich jak Mick Jagger czy Bob Dylan. Jedną z gwiazd wystawy była także marka Cromax.

Cromax wystawa sztuki Nowy Jork

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Na wystawie, która odbyła się 26 kwietnia 2018, po raz pierwszy publicznie zaprezentowano serię Celebrity Petera Maiera. 10 dzieł, przedstawiających takie sławy jak Mick Jagger czy Bob Dylan, wykonanych zostało przy użyciu lakierów samochodowych marki Cromax od Axalta Coating Systems. Jak mówi artysta:

Używam lakierów Cromax, ponieważ pozwalają mi uzyskać głębię koloru, jakiej nie dają tradycyjne farby artystyczne. Ale w odróżnieniu od warsztatów lakierniczych, które mieszają lakiery by uzyskać odpowiedni odcień, ja nie mieszam, tylko nakładam kolejne warstwy. Zaczynam od czarnej bazy i nanoszę warstwy lakieru, aż uzyskam wymagany odcień i głębię. Niektóre moje malowidła składają się z ponad 100 warstw.

Wiceprezes Axalta North America Refinish, Troy Weaver, w imieniu firmy wyraził dumę z faktu, że tak ceniony artysta używa jej lakierów do tworzenia swoich dzieł sztuki – i że jego obrazy są żywym dowodem na jakość i głębię koloru produktów Cromax.

Dzieła Petera Maiera, przedstawiające m.in. zwierzęta, samochody i sławne postaci, są powszechnie podziwiane, stanowią również gratkę dla kolekcjonerów sztuki, którzy są w stanie za nie zapłacić nawet 100000 $. Axalta jest wyłącznym dostawcą lakierów dla artysty od ponad 25 lat.

Źródło: Axalta Coating Systems

Dowiedz się więcej o firmie