a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSilny wzrost sprzedaży mimo niepewności na rynku

Silny wzrost sprzedaży mimo niepewności na rynku

Norweski lider branży farb zaprezentował swoje wyniki finansowe za pierwsze cztery miesiące roku. Firma odnotowała kilkudziesięcioprocentowe wzrosty, ale podkreśla, że warunki na rynku są bardzo trudne.

Fot. nattanan23 / pixabay.com

Sprzedaż koncernu osiągnięta w pierwszych czterech miesiącach minionego roku wzrosła o 23% w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim. Była to zasługa kilku czynników, m.in. podniesienia cen, wzrostu produkcji oraz pozytywnych efektów walutowych.

Dobre cztery miesiące, ale…

Dzięki poprawie rentowności wzrósł również zysk operacyjny Jotun w analizowanym okresie – aż o 86% w stosunku do roku poprzedniego. Sytuacja na rynku pozostawia jednak sporo do życzenia. Jak mówi Morten Fon, prezes i dyrektor generalny Jotun:

Za nami bardzo dobre cztery miesiące, w czasie których sprzedaż rozwijała się pozytywnie we wszystkich sektorach i regionach. Zapotrzebowanie na farby dekoracyjne na skandynawskim rynku pozostaje jednak niskie, a rynek farb proszkowych również stawia przed nami pewne wyzwania.

Pozytywnym zjawiskiem jest lekki spadek cen surowców w pierwszych czterech miesiącach roku. Pozostają one jednak wciąż rekordowo wysokie.

Stabilna pozycja mimo niepewności

Zarząd Jotun patrzy w przyszłość z optymizmem, choć sytuacja na rynku pozostaje niepewna – zwłaszcza w kwestii efektów walutowych, inflacji oraz globalnego spowolnienia ekonomicznego. Prezes Morten Fon przekonuje jednak, że mimo geopolitycznych napięć Jotun posiada stabilną pozycję i będzie się nadal rozwijał.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie