a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowa powłoka na puszki bez bisfenolu

Nowa powłoka na puszki bez bisfenolu

Producenci puszek stoją obecnie przed poważnym wyzwaniem – koniecznością wyeliminowania ze składu powłok bisfenolu A. Jeden z dużych producentów farb przychodzi z nowym rozwiązaniem, które pomoże im się z nim zmierzyć.

Fot. arch. AkzoNobel

Mowa o nowej powłoce AkzoNobel Packaging Coatings – Accelshield 700. Jako produkt typu BPA-NI nie zawiera ona bisfenolu A (BPA) ani epoksydów na bazie bisfenolu oraz jest zgodna z przepisami FDA oraz Unii Europejskiej.

Punkt zwrotny dla branży

Produkt ma odpowiedzieć na zwiększone zapotrzebowanie spodziewane w związku z niedawną opinią Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności na temat ograniczeń zawartości BPA w metalowych opakowaniach na żywność i napoje. Jak mówi Chris Bradford, dyrektor zarządzający oddziału Industrial Coatings w AkzoNobel Packaging Coatings:

Mając do dyspozycji dzisiejsze zdobycze technologii, nie potrzebujemy już bisfenoli, by otrzymywać bezpieczne powłoki na opakowania metalowe. Powłoki BPA-NI to ważna innowacja, wyznaczająca punkt zwrotny dla całej branży. Accelshield 700 pomoże wytwórcom puszek stworzyć rozwiązania na miarę przyszłości.

Nowa powłoka zaprojektowana została z myślą o wymagającej żywności i napojach – także takich o dużej kwasowości czy wymagających sterylizacji w wysokiej temperaturze, jak napoje jogurtowe, mleko i kawa. Oprócz tego oczywiście stosowana może być na puszkach na inne napoje oraz piwo.

Ścisła współpraca z klientami

Accelshield 700 może być łatwo zintegrowany z istniejącymi procesami produkcyjnymi. AkzoNobel ściśle współpracuje ze swoimi klientami, by przyspieszyć przyjęcie alternatyw dla bisfenolu.

Źródło: AkzoNobel