REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Siegwerk przejmuje La Sorgente Spa

Niemiecki Siegwerk ogłosił przejęcie włoskiego wytwórcy tuszów La Sorgente Spa. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

La Sorgente Spa Siegwerk Włochy

Fot. StockSnap / pixabay.com

La Sorgente Spa to firma z siedzibą we włoskim Poppi w prowincji Arezzo. Specjalizuje się m.in. w wodorozcieńczalnych farbach fleksograficznych oraz rozpuszczalnikowych tuszach na opakowania elastyczne.

Zwiększyć obecność na włoskim rynku

Przejęcie ma pomóc Siegwerk zwiększyć swoją obecność na włoskim rynku. Jak mówi Dirk Weißenfeldt, wiceprezes oddziału Flexible Packaging EMEA w Siegwerk:

La Sorgente Spa to ekspert w dziedzinie tuszów do papieru i kartonu, a także produktów na opakowania elastyczne, który ma ustabilizowaną pozycję i dobrą renomę we Włoszech. Jego rozwiązania w dziedzinie tuszów doskonale pasują do naszej oferty.

W ramach umowy w ręce Siegwerk przejdzie cała ekspertyza techniczna, oferta produktowa oraz sprzęt produkcyjny należące do La Sorgente Spa. Ośrodek w Poppi pozostanie bazą produkcyjną i usługową, zaś jako członek rodziny Siegwerk La Sorgente Spa pozostanie odrębną jednostką z własną marką i nazwami produktów.

Nadal pod marką La Sorgente Spa

To kolejne już przejęcie na włoskim rynku farb i tuszów, ogłoszone w ostatnim czasie. Na początku roku PPG podał, że w jego ręce przejdzie producent farb proszkowych Arsonsisi, zaś niedługo potem inny amerykański koncern, American Colors, ogłosił zakup wytwórcy pigmentów Colorificio Migliavacca.

Źródło: paint.org

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA