a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSiegwerk przejmuje La Sorgente Spa

Siegwerk przejmuje La Sorgente Spa

Niemiecki Siegwerk ogłosił przejęcie włoskiego wytwórcy tuszów La Sorgente Spa. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Fot. StockSnap / pixabay.com

La Sorgente Spa to firma z siedzibą we włoskim Poppi w prowincji Arezzo. Specjalizuje się m.in. w wodorozcieńczalnych farbach fleksograficznych oraz rozpuszczalnikowych tuszach na opakowania elastyczne.

Zwiększyć obecność na włoskim rynku

Przejęcie ma pomóc Siegwerk zwiększyć swoją obecność na włoskim rynku. Jak mówi Dirk Weißenfeldt, wiceprezes oddziału Flexible Packaging EMEA w Siegwerk:

La Sorgente Spa to ekspert w dziedzinie tuszów do papieru i kartonu, a także produktów na opakowania elastyczne, który ma ustabilizowaną pozycję i dobrą renomę we Włoszech. Jego rozwiązania w dziedzinie tuszów doskonale pasują do naszej oferty.

W ramach umowy w ręce Siegwerk przejdzie cała ekspertyza techniczna, oferta produktowa oraz sprzęt produkcyjny należące do La Sorgente Spa. Ośrodek w Poppi pozostanie bazą produkcyjną i usługową, zaś jako członek rodziny Siegwerk La Sorgente Spa pozostanie odrębną jednostką z własną marką i nazwami produktów.

Nadal pod marką La Sorgente Spa

To kolejne już przejęcie na włoskim rynku farb i tuszów, ogłoszone w ostatnim czasie. Na początku roku PPG podał, że w jego ręce przejdzie producent farb proszkowych Arsonsisi, zaś niedługo potem inny amerykański koncern, American Colors, ogłosił zakup wytwórcy pigmentów Colorificio Migliavacca.

Źródło: paint.org