REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG przejmuje farby proszkowe włoskiego Arsonsisi

Koncern PPG doszedł do porozumienia w sprawie przejęcia oddziału farb proszkowych Arsonsisi – producenta farb przemysłowych z siedzibą w Mediolanie. Transakcja pozwoli PPG rozszerzyć swoją ofertę w regionie EMEA.

PPG Arsonsisi

Fot. arch. Arsonsisi

Zgodnie z przewidywaniami transakcja zostanie zamknięta jeszcze w pierwszym kwartale 2022. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Metallic bonding nowością w ofercie

Arsonsisi to silny gracz na rynku farb proszkowych dla branży architektonicznej i przemysłowej. Jak mówi Michael Shukov, dyrektor generalny oddziału EMEA farb przemysłowych PPG:

PPG to jedyny dostawca kompletnych rozwiązań, który dostarcza produkty i służy wsparciem technicznym zarówno w zakresie farb proszkowych, jak i wszystkich innych technologii powłokowych. Cieszymy się, że dzięki przyłączeniu tego nowego biznesu nasi klienci z regionu EMEA zyskają więcej opcji z zakresu przyjaznych środowisku farb proszkowych.

Przejęcie pozwoli PPG rozszerzyć swoją ofertę w regionie EMEA o powłoki typu metallic bonding – jeden z najszybciej rozwijających się sektorów rynku farb proszkowych. Technologia ta jest stosowana m.in. w branży samochodowej, sprzętu AGD oraz w ogólnych zastosowaniach przemysłowych.

Fabryka w Verbanii również w rękach PPG

W ramach transakcji PPG przejmie również wysoce zautomatyzowany zakład produkcyjny we włoskiej Verbanii. W roku 2021 firma Arsonsisi osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 15 mln $.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA