a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePPG przejmuje farby proszkowe włoskiego Arsonsisi

PPG przejmuje farby proszkowe włoskiego Arsonsisi

Koncern PPG doszedł do porozumienia w sprawie przejęcia oddziału farb proszkowych Arsonsisi – producenta farb przemysłowych z siedzibą w Mediolanie. Transakcja pozwoli PPG rozszerzyć swoją ofertę w regionie EMEA.

PPG Arsonsisi

Fot. arch. Arsonsisi

Zgodnie z przewidywaniami transakcja zostanie zamknięta jeszcze w pierwszym kwartale 2022. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Metallic bonding nowością w ofercie

Arsonsisi to silny gracz na rynku farb proszkowych dla branży architektonicznej i przemysłowej. Jak mówi Michael Shukov, dyrektor generalny oddziału EMEA farb przemysłowych PPG:

PPG to jedyny dostawca kompletnych rozwiązań, który dostarcza produkty i służy wsparciem technicznym zarówno w zakresie farb proszkowych, jak i wszystkich innych technologii powłokowych. Cieszymy się, że dzięki przyłączeniu tego nowego biznesu nasi klienci z regionu EMEA zyskają więcej opcji z zakresu przyjaznych środowisku farb proszkowych.

Przejęcie pozwoli PPG rozszerzyć swoją ofertę w regionie EMEA o powłoki typu metallic bonding – jeden z najszybciej rozwijających się sektorów rynku farb proszkowych. Technologia ta jest stosowana m.in. w branży samochodowej, sprzętu AGD oraz w ogólnych zastosowaniach przemysłowych.

Fabryka w Verbanii również w rękach PPG

W ramach transakcji PPG przejmie również wysoce zautomatyzowany zakład produkcyjny we włoskiej Verbanii. W roku 2021 firma Arsonsisi osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 15 mln $.

Źródło: coatingsworld.com