a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneHempel przejmuje Khimji Ramdas

Hempel przejmuje Khimji Ramdas

Hempel dokonał ważnego przejęcia na rynku produktów dekoracyjnych w Omanie. W jego ręce przeszedł oddział farb Khimji Ramdas LLC.

Hempel Khimji Ramdas

Fot. arch. Hempel

Jest to pierwsze przejęcie Hempel w sektorze farb dekoracyjnych na Bliskim Wschodzie. Transakcja jest elementem strategii koncernu Double Impact, której celem jest podwojenie przychodów ze sprzedaży do roku 2025.

Dobry punkt wyjścia do rozwoju w regionie

Khimji Ramdas LLC to czołowy producent farb i powłok w Omanie, posiadający silną sieć dystrybucyjną liczącą ponad 50 własnych salonów oraz niezależnych sklepów. Jak mówi Joe Devitt, wiceprezes wykonawczy oddziału farb dekoracyjnych w Hempel:

Z radością witam cały zespół Khimji – ponad 70 nowych pracowników – w rodzinie Hempel. W nasze ręce przechodzi również zakład produkcyjny, który pomoże nam zwiększyć zdolność produkcyjną w regionie. Daje nam to bardzo dobry punkt wyjścia dla dalszego rozwoju na rynku w Omanie.

Hritik Khimji, dyrektor Khimji Ramdas, dodaje, że dzięki silnej pozycji koncernu Hempel wierni klienci Khimji mogą liczyć na lepszą jakość i obsługę. Obie strony są więc zadowolone z połączenia sił.

Większe wpływy w sektorze dekoracyjnym

Przejęcie producenta z Omanu to nie tylko kolejny krok na drodze do dynamicznego rozwoju firmy Hempel, ale również zwiększenia udziałów na rynku farb dekoracyjnych. W ramach tej strategii w ubiegłym roku producent dokonał przejęcia ikonicznego wytwórcy farb i tapet z Wielkiej Brytanii – Farrow & Ball.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie