a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiWacker otwiera nowe laboratorium w Moskwie

Wacker otwiera nowe laboratorium w Moskwie

Firma Wacker ogłosiła otwarcie nowego laboratorium w Moskwie. Ośrodek służył będzie klientom na całym świecie i skupiał się będzie na badaniach dodatków do cementu i betonu.

Wacker laboratorium Moskwa

Fot. arch. Wacker

Głównym obiektem badań w laboratorium mają być hydrofobowe, silikonowe dodatki do cementu i betonu. Gwarantują one lepszą ochronę przed wilgocią, solą i niepożądanymi reakcjami chemicznymi.

Dodatki skrojone na miarę

Dotychczas beton czy cement były zabezpieczane przed wilgocią poprzez zastosowanie hydrofobowych silikonów na ich powierzchni już po utwardzeniu. Wacker proponuje nowe dodatki, które można włączyć bezpośrednio w skład materiału, dzięki czemu chronią go skuteczniej. Jak mówi Thomas Koini, dyrektor jednostki Performance Silicones:

Jest wiele czynników, które kształtują właściwości systemów cementowych. Każdy producent wykorzystuje inne surowce i formuły. Nowe laboratorium w Moskwie pozwala nam po raz pierwszy w sposób systematyczny badać i testować szeroką gamę surowców stosowanych do produkcji betonu i cementu. Dzięki temu możemy zoptymalizować nasze dodatki pod kątem formuł naszych klientów oraz tak, aby spełniały międzynarodowe normy budowlane.

Ośrodek wyposażony jest w dużą liczbę urządzeń do testowania i innego sprzętu laboratoryjnego. Aby dodatkowo poszerzyć możliwości badawcze, Wacker liczy na współpracę z lokalnymi uniwersytetami i instytutami.

Możliwości współpracy

Otwarcie nowego laboratorium komentuje również Peter Jerschow – szef działu Innovation Hub for Cement and Concrete w firmie Wacker:

Swoje siedziby w Moskwie mają prestiżowe instytuty budowlane i ważni gracze na rynku cementu. Daje nam to duże możliwości.

Źródło: Wacker