REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF likwiduje działalność w Rosji i Białorusi

BASF ogłosił, że zamierza rozpocząć likwidację swojego biznesu w Rosji i Białorusi. Wyjątkiem będą oddziały wspierające produkcję żywności.

BASF Rosja Białoruś

Fot. Evgeny / pixabay.com

Na początku marca BASF ogłosił, że w związku z rosyjską agresją na Ukrainie wstrzymuje nowe inwestycje i operacje biznesowe na terenie Rosji i Białorusi. Przeznaczył również 1 mln € na pomocą humanitarną dotkniętym przez wojnę. Obecnie koncern podjął kolejne kroki.

Groźba kryzysu żywnościowego

Zarząd BASF zadecydował o rozpoczęciu likwidacji pozostałych operacji biznesowych w Rosji i Białorusi do lipca 2022. Nie dotyczy to działalności wspierającej produkcję żywności ze względu na groźbę światowego kryzysu żywnościowego wywołaną przez wojnę.

Decyzja związana jest z rozwojem sytuacji w Ukrainie, a także nałożonymi przez Unię Europejską sankcjami. BASF stanowczo potępia atak Rosji na Ukrainę oraz wszelkie podejmowane akty przemocy względem cywilów.

Wsparcie dla pracowników

W roku 2021 Rosja i Białoruś generowały ok. 1% przychodów BASF. Obecnie koncern zatrudnia w Rosji i Białorusi 684 osoby. Firma podała, że zapewni wsparcie swoim pracownikom w tych dwóch krajach do końca 2022 roku. Plan likwidacji biznesu jest obecnie przygotowany.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA