a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBASF likwiduje działalność w Rosji i Białorusi

BASF likwiduje działalność w Rosji i Białorusi

BASF ogłosił, że zamierza rozpocząć likwidację swojego biznesu w Rosji i Białorusi. Wyjątkiem będą oddziały wspierające produkcję żywności.

Fot. Evgeny / pixabay.com

Na początku marca BASF ogłosił, że w związku z rosyjską agresją na Ukrainie wstrzymuje nowe inwestycje i operacje biznesowe na terenie Rosji i Białorusi. Przeznaczył również 1 mln € na pomocą humanitarną dotkniętym przez wojnę. Obecnie koncern podjął kolejne kroki.

Groźba kryzysu żywnościowego

Zarząd BASF zadecydował o rozpoczęciu likwidacji pozostałych operacji biznesowych w Rosji i Białorusi do lipca 2022. Nie dotyczy to działalności wspierającej produkcję żywności ze względu na groźbę światowego kryzysu żywnościowego wywołaną przez wojnę.

Decyzja związana jest z rozwojem sytuacji w Ukrainie, a także nałożonymi przez Unię Europejską sankcjami. BASF stanowczo potępia atak Rosji na Ukrainę oraz wszelkie podejmowane akty przemocy względem cywilów.

Wsparcie dla pracowników

W roku 2021 Rosja i Białoruś generowały ok. 1% przychodów BASF. Obecnie koncern zatrudnia w Rosji i Białorusi 684 osoby. Firma podała, że zapewni wsparcie swoim pracownikom w tych dwóch krajach do końca 2022 roku. Plan likwidacji biznesu jest obecnie przygotowany.

Źródło: BASF