a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBASF przekazał 1 mln € na pomoc Ukrainie

BASF przekazał 1 mln € na pomoc Ukrainie

Rosyjska inwazja na Ukrainę wstrząsnęła całym światem. Również producenci farb i środków chemicznych nie pozostali obojętni. BASF przekazał 1 mln € na pomoc humanitarną. Planuje również zbiórkę wśród pracowników z całego świata, którzy już teraz deklarują chęć przekazania datków.

BASF Ukraina pomoc

Fot. David_Peterson / pixabay.com

Wskutek rosyjskiej agresji na Ukrainie ucierpiały tysiące ludzi, w stronę granicy ruszyła ogromna fala uchodźców. By pomóc Ukraińcom, BASF przekazał 1 mln €. Pieniądze trafią do Niemieckiego Czerwonego Krzyża, który pomaga w ogarniętym wojną regionie już od kilku dni.

Pieniądze na żywność, ubrania, komunikację

Niemiecki Czerwony Krzyż wspiera swą siostrzaną organizację, Ukraiński Czerwony Krzyż, a jego ekspert od pomocy nadzwyczajnej przebywa obecnie w Kijowie, koordynując działania wsparcia. Jak mówi Martin Brudermüller, prezes zarządu BASF:

W Ukrainie toczy się wojna! Cierpienie cywilów w tym kraju jest niewyobrażalne. Chcieliśmy pomóc tym ludziom, dlatego natychmiast podjęliśmy decyzję o zapewnieniu pomocy nadzwyczajnej.

Wśród działań planowanych przez Niemiecki Czerwony Krzyż jest zapewnienie ludziom w Ukrainie oraz uchodźcom przybywającym do sąsiednich krajów niezbędnych artykułów: żywności, ubrań, środków higieny osobistej, ale również urządzeń ułatwiających komunikację. Organizacja zapewnia także wsparcie psychologiczne.

Zbiórka wśród pracowników i dodatkowa pomoc

Oprócz tego chęć przekazania datków wyraziło wielu pracowników BASF z całego świata. W najbliższych dniach koncern zorganizuje więc w swoich strukturach zbiórkę pieniędzy na pomoc Ukrainie. W ramach dodatkowej pomocy firma zamierza podwoić sumę zebraną podczas zbiórki.

Źródło: BASF