a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiAmerican Colors przejmuje Colorificio Migliavacca

American Colors przejmuje Colorificio Migliavacca

Firma American Colors z Ohio ogłosiła przejęcie włoskiego Colorificio Migliavacca. Amerykański koncern chce w ten sposób zwiększyć swoją obecność w Europie.

American Colors Colorificio Migliavacca

Fot. C1superstar / pixabay.com

Colorificio Migliavacca z siedzibą w Bergamo to firma o 110-letniej historii, ceniona w branży i nagradzana. Słynie z produkcji trudnych dyspersji pigmentowych, wysokiej jakości produktów i usług.

Odpowiedni partner w Europie

American Coatings to lider produkcji płynnych kolorantów i specjalistycznej chemii. Jak mówi James Oram Wible, współzałożyciel i prezes zarządu firmy:

Szukaliśmy odpowiedniego partnera w Europie i znaleźliśmy Colorificio Migliavacca. Bardzo cieszymy się, że zdecydowali do nas dołączyć.

Kierownictwo Colorificio Migliavacca nie zmieni się – na czele firmy w dalszym ciągu stać będą Roberto Migliavacca i Pietro Migliavacca. Wible dodaje, że przejęcie pozwoli American Coatings obsługiwać klientów na rynku światowym – dotychczas koncern działał przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i Azji.

Prawie pół wieku na rynku

American Colors to firma obecna na rynku od roku 1975. Specjalizuje się w produktach m.in. dla branży farb, powłok, klejów, kompozytów i środkach dla rolnictwa. Posiada pięć zakładów produkcyjnych – cztery w USA i jeden w Chinach.

Źródło: pcimag.com