a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweArkema z tytułem Top Employer w czterech krajach

Arkema z tytułem Top Employer w czterech krajach

Arkema to kolejny producent z branży chemii budowlanej, wyróżniony certyfikatami Top Employer. Firma otrzymała po raz pierwszy tytuł w czterech krajach: Francji, Chinach, USA i Brazylii.

Arkema Top Employer

Thierry Parmentier. Fot. arch. Arkema

Certyfikat Top Employer jest wręczany za wzorowe praktyki w dziedzinie HR w konkretnych krajach. W czterech państwach, w których wyróżniona została Arkema, zatrudnione są dwie trzecie wszystkich pracowników firmy.

Rygorystyczne kryteria

Przyznawany na podstawie wyników sondażu tytuł Top Employer to potwierdzenie, że firma dba o środowisko pracy zatrudnionych osób i zarządzanie ich karierą. Jak mówi Thierry Parmentier, wiceprezes wykonawczy Arkemy z działu Global Human Resources and Communications:

Przyznane nam jako pracodawcy wyróżnienie Top Employer to wyraz uznania dla naszego nieustannego zaangażowania w obszarze HR oraz jakości zarządzania. Zwłaszcza w skomplikowanym okresie pandemii COVID-19 i pracy z domu, który wymagał adaptacji.

Certyfikat przyznawany jest na podstawie wyników sondażu HR Best Practices, związanego z dogłębnym audytem, któremu towarzyszy 400 pytań. Tak rygorystyczny proces oceny zapewnia pełną obiektywność. Sprawdzane są wszystkie aspekty działań HR: rekrutacja, jakość życia w pracy, zarządzanie karierą, szkolenia i rozwijanie umiejętności, promowanie różnorodności.

Kolejne wyróżnienie

Jak podkreśla Parmentier, to już kolejne – po nagrodach Forbes Best Employers i Happy Trainees – wyróżnienie potwierdzające, że Arkema jest dobrym miejscem do pracy. Każdego roku Arkema rekrutuje średnio od 1300 do 1800 nowych pracowników na całym świecie, z czego 70% – we Francji, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Brazylii.

Źródło: Arkema