a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweWiśniowy Samochodowy Kolor Roku 2022 Axalty

Wiśniowy Samochodowy Kolor Roku 2022 Axalty

Koncern Axalta Coating Systems już po raz ósmy wybrał swój Samochodowy Kolor Roku. Tym razem wybór padł na Royal Magenta – głęboki, wiśniowy odcień, który wprowadza na rynek powiew luksusu.

Axalta Coating Systems Samochodowy Kolor Roku 2022 Royal Magenta

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Samochodowy Kolor Roku 2022 Axalty to wyrazisty odcień o majestatycznym, ciemnym wykończeniu z domieszką granatu i czerwieni wina. Ponadto jego charakter zmienia się w ciągu dnia – w blasku słońca bliżej mu do jagodowej czerwieni, nocą zaś wydaje się ciemniejszy i bardziej tajemniczy.

Przyszłość branży mobilnej

Wybrany przez ekspertów Axalty odcień został zaprojektowany tak, aby dobrze współpracował z systemami radarów na pojazdach autonomicznych różnych rozmiarów. Jak mówi Hadi Awada, starszy wiceprezes oddziału Global Mobility Coatings w Axalta Coating Systems:

Royal Magenta jest nośnikiem nowego, luksusowego stylu, wpisującego się w przyszłość branży mobilnej. Wraz z innowacyjnymi technologiami, przyjaznymi środowisku oraz poprawiającymi widoczność dla czujników, pomagamy całej branży w przejściu na zrównoważone rozwiązania oraz samochody elektryczne i bez kierowcy.

Samochodowy Kolor Roku 2022 może być więc wykorzystany na każdym typie pojazdu. Jak zapewnia producent, to opcja nie tylko bardzo stylowa, ale i funkcjonalna.

Burgund, fiolet i wiśnia

Axalta Coating Systems od wielu lat dostarcza luksusowe wykończenia dla branży mobilnej i samochodowej – Royal Magenta to kolejne z nich. Producent bierze również pod uwagę globalne trendy kolorystyczne, które często wskazują na potrzebę wyrazistych barw. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się burgund, fiolet i odcienie wiśniowe. Nancy Lockhart, globalna menedżerka ds. produktu w dziale Color w Axalta CS, komentuje:

W tym roku zaproponowaliśmy bogaty, złożony odcień, który można otrzymać w prosty sposób. Proces jego projektowania rozpoczął się od barwienia lakierów wodorozcieńczalnych różnymi systemami warstwowymi, by uzyskać głębię i kolor. Mając przez cały czas na uwadze zrównoważony rozwój, uzyskaliśmy ostateczny odcień konwencjonalną drogą warstwa bazowa – lakier nawierzchniowy.

Samochodowy Kolor Roku już po raz ósmy

Zespół Axalta Coating Systems bezustannie śledzi trendy w branży samochodowej, aby na ich podstawie i w oparciu o własną ekspertyzę kolorystyczną określić, które odcienie w najbliższym sezonie najbardziej przemówią do klientów. Wyniki swoich analiz od kilkudziesięciu lat publikuje w corocznym raporcie (o najnowszej jego edycji pisaliśmy tutaj). Od ośmiu lat natomiast dodatkowo wybiera Samochodowy Kolor Roku, w oparciu o trendy wyznaczający nowe kolorstyczne ścieżki w branży.

Źródło: Axalta Coating Systems