REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wiśniowy Samochodowy Kolor Roku 2022 Axalty

Koncern Axalta Coating Systems już po raz ósmy wybrał swój Samochodowy Kolor Roku. Tym razem wybór padł na Royal Magenta – głęboki, wiśniowy odcień, który wprowadza na rynek powiew luksusu.

Axalta Coating Systems Samochodowy Kolor Roku 2022 Royal Magenta

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Samochodowy Kolor Roku 2022 Axalty to wyrazisty odcień o majestatycznym, ciemnym wykończeniu z domieszką granatu i czerwieni wina. Ponadto jego charakter zmienia się w ciągu dnia – w blasku słońca bliżej mu do jagodowej czerwieni, nocą zaś wydaje się ciemniejszy i bardziej tajemniczy.

Przyszłość branży mobilnej

Wybrany przez ekspertów Axalty odcień został zaprojektowany tak, aby dobrze współpracował z systemami radarów na pojazdach autonomicznych różnych rozmiarów. Jak mówi Hadi Awada, starszy wiceprezes oddziału Global Mobility Coatings w Axalta Coating Systems:

Royal Magenta jest nośnikiem nowego, luksusowego stylu, wpisującego się w przyszłość branży mobilnej. Wraz z innowacyjnymi technologiami, przyjaznymi środowisku oraz poprawiającymi widoczność dla czujników, pomagamy całej branży w przejściu na zrównoważone rozwiązania oraz samochody elektryczne i bez kierowcy.

Samochodowy Kolor Roku 2022 może być więc wykorzystany na każdym typie pojazdu. Jak zapewnia producent, to opcja nie tylko bardzo stylowa, ale i funkcjonalna.

Burgund, fiolet i wiśnia

Axalta Coating Systems od wielu lat dostarcza luksusowe wykończenia dla branży mobilnej i samochodowej – Royal Magenta to kolejne z nich. Producent bierze również pod uwagę globalne trendy kolorystyczne, które często wskazują na potrzebę wyrazistych barw. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się burgund, fiolet i odcienie wiśniowe. Nancy Lockhart, globalna menedżerka ds. produktu w dziale Color w Axalta CS, komentuje:

W tym roku zaproponowaliśmy bogaty, złożony odcień, który można otrzymać w prosty sposób. Proces jego projektowania rozpoczął się od barwienia lakierów wodorozcieńczalnych różnymi systemami warstwowymi, by uzyskać głębię i kolor. Mając przez cały czas na uwadze zrównoważony rozwój, uzyskaliśmy ostateczny odcień konwencjonalną drogą warstwa bazowa – lakier nawierzchniowy.

Samochodowy Kolor Roku już po raz ósmy

Zespół Axalta Coating Systems bezustannie śledzi trendy w branży samochodowej, aby na ich podstawie i w oparciu o własną ekspertyzę kolorystyczną określić, które odcienie w najbliższym sezonie najbardziej przemówią do klientów. Wyniki swoich analiz od kilkudziesięciu lat publikuje w corocznym raporcie (o najnowszej jego edycji pisaliśmy tutaj). Od ośmiu lat natomiast dodatkowo wybiera Samochodowy Kolor Roku, w oparciu o trendy wyznaczający nowe kolorstyczne ścieżki w branży.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA