a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNanorurki ułatwią powlekanie części samochodowych

Nanorurki ułatwią powlekanie części samochodowych

OCSiAl ma w swojej ofercie nowy produkt. To koncentrat nanorurek węglowych do materiałów termoplastycznych, który pozwoli m.in. producentom samochodów ograniczyć koszty.

nanorurki węglowe części samochodowe tworzywa sztuczne

Fot. arch. OCSiAl

Nowy produkt Tuball Matrix 822 został zaprojektowany z myślą o częściach z poliamidów, poliwęglanów, PPS, ABS i TPU do formowania wtryskowego. Nanorurki węglowe zapewniają doskonałe przewodnictwo elektryczne, a równocześnie pozwalają zachować dobre właściwości mechaniczne materiału. Dodane w odpowiednich proporcjach nie wpływają również na właściwości reologiczne i przetwarzalność materiału. Jak komentuje Vladimir Kravchenko, Development and Support Leader w dziale Thermosets OCSiAl Group:

Nowy produkt jest też cenny z punktu widzenia zwiększenia bezpieczeństwa w samochodzie i poprawy układów śledzących: nanorurki grafenowe umożliwiają producentom otrzymywanie wysokiej jakości przewodzących produktów termoplastycznych bez kompromisów, jeśli chodzi o właściwości mechaniczne czy wytrzymałość. Już teraz widzimy duże zainteresowanie ze strony wytwórców elementów układu paliwowego i innych części samochodowych.

Koncentrat umożliwia malowanie elektroforetyczne także części zewnętrznych z tworzywa sztucznego – dotychczas ich powlekanie lakierem wymagało dodatkowego procesu na oddzielnej linii. W ten sposób wytwórcy polimerowych części otrzymywanych metodą formowania wtryskowego dla branży samochodowej, przemysłowej, budowlanej, górniczej i innych zyskali możliwość obniżenia kosztów produkcji i ograniczenia liczby wadliwych części.

Źródło: OCSiAl