REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

H.B. Fuller przejmuje brytyjską firmę Apollo

Koncern H.B. Fuller ogłosił przejęcie Apollo – największego niezależnego producenta płynnych klejów oraz farb dachowych i budowlanych w Wielkiej Brytanii.

H.B. Fuller Apollo

Fot. derwiki / pixabay.com

Zgodnie z prognozami Apollo, producent z siedzibą w brytyjskim Tamworth, w roku 2022 ma osiągnąć przychody ze sprzedaży na poziomie 42 mln £ i zysk EBITDA ok. 11 mln £. Firma stanie się częścią działów Construction Adhesives i Engineering Adhesives H.B. Fuller.

Szansa na wpływy w Europie

To już drugie duże przejęcie H.B. Fuller w tym roku – po ogłoszonym na początku stycznia zakupie belgijskiego Fourny nv. Jak mówi Jim Owens, prezes i dyrektor generalny H.B. Fuller:

Specjalistyczne kleje Apollo dla branży dachowej, budowlanej i przemysłowej stworzą nowe możliwości rozwoju naszych działów klejów budowlanych i dla transportu w Wielkiej Brytanii oraz w całym regionie EMEA. Pozycja Fourny jako lidera w branży dachowej przyspieszy nasz rozwój w regionie i pozwoli na lokalizację produktów importowanych ze Stanów Zjednoczonych.

Tegoroczne przejęcia to dla H.B. Fuller duża szansa na rozszerzenie swoich wpływów. Dotychczas ponad 80% sprzedaży koncernu w dziale Construction Adhesives pochodzi z Ameryki Północnej. Przejęcie Apollo i Fourny oznacza szansę na wzrost sprzedaży w Wielkiej Brytanii i całej Europie.

Kleje, podkłady dachowe i żywice

W skład technologii dachowych Apollo wchodzi linia klejów izolacyjnych i membranowych, a także podkłady dachowe i wodoodporne. Oddział rozwiązań budowlanych dostarcza płynne kleje, uszczelniacze i żywice dla branży budowlanej, wykorzystywane do wiązania lub naprawy materiałów budowlanych w domach, na placach budowy oraz w fabrykach.

Źródło: H.B. Fuller

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA