a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowe poliamidy i PPA dostępne w ofercie BASF

Nowe poliamidy i PPA dostępne w ofercie BASF

Od 1 lutego w ofercie BASF znalazły się poliamidy (PA) i poliftalamidy (PPA), zakupione w ramach transakcji przejęcia biznesu PA66 należącego do Solvay. W ofercie BASF dostępne będą pod nazwą handlową Ultramid®.

BASF poliamidy PPA

Fot. arch. BASF

Nowe tworzywa sztuczne dostępne w ofercie BASF będą mogły posłużyć do opracowywania innowacyjnych rozwiązań dla różnych branż. Skorzystają z nich klienci m.in. produkujący złącza i wyłączniki, elektronikę konsumencką i sprzęt AGD, części dla autonomicznych pojazdów i e-mobilności.

Wreszcie na całym świecie

W ramach pozwolenia na przejęcie biznesu Solvay, wydanego przez Komisję Europejską, BASF przez określony czas mógł sprzedawać zintegrowane tworzywa konstrukcyjne tylko na rynku w Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Obecnie może już wprowadzić je do sprzedaży również w Europie. Jak mówi Abdullah Shaikh, szef globalnego zespołu PPA:

Obecnie możemy oferować dodatkowe poliamidy i PPA naszym klientom na całym świecie. Cieszymy się na wspólną pracę nad projektami, które uwolnią pełen potencjał Ultramid® One J dla innowacyjnych części E&E. Dzięki swojej gamie właściwości ten PPA doskonale uzupełnia naszą obecną ofertę tworzyw sztucznych.

Ultramid® One J został włączony do linii PPA, którą BASF od roku 2016 sprzedaje pod nazwą handlową Ultramid® (wcześniej Technyl®). Charakteryzują go doskonałe właściwości mechaniczne i i dielektryczne w obecności wilgoci oraz w podwyższonych temperaturach.

Umowa podpisana już w 2017

Firmy BASF i Solvay podpisały umowę o sprzedaży biznesu poliamidów we wrześniu 2017. W styczniu 2018 Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie, ale pod warunkiem sprzedaży części uwzględnionego w umowie oddziału innemu podmiotowi. Umowa została ostatecznie zamknięta w styczniu 2020.

Źródło: BASF