REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rok 2021 mimo pandemii rekordowy dla Sika

Mimo trwających zawirowań na rynku, miniony rok okazał się dobry dla firmy Sika. Producent podał, że jego sprzedaż za rok 2021 wzrosła aż o 17,1% w stosunku do roku poprzedniego.

Sika wyniki 2021

Fot. arch. Sika

Jak podaje Sika, dobre wyniki finansowe to potwierdzenie stabilności modelu biznesowego firmy. Mimo niepewności na rynku związanej przede wszystkim z pandemią COVID-19 oraz niedostatkiem surowców, producent osiągnął rekordową sprzedaż 9,24 mld CHF.

Coraz więcej platform rozwoju

W stosunku do roku 2020 sprzedaż koncernu wzrosła o 17,1%. Na wzrost ten złożyły się przejęcia (2%) oraz wzrost organiczny (15,1%). Jak komentuje Thomas Hasler, dyrektor generalny firmy:

Rok 2021, w którym oczekiwano wielu wyzwań, okazał się bardzo udany dla Sika. Korzyści czerpiemy z licznych platform rozwoju i jesteśmy w idealnym położeniu, by osiągnąć długoterminowy sukces. Dzięki naszym innowacyjnym technologiom klienci z branży budowlanej i przemysłowej chętnie z nami współpracują. W swojej ofercie posiadamy rozwiązania dla wszystkich faz rozwoju rynku budowlanego, zaś wspierane rządowo miliardowe programy inwestycyjne dodatkowo napędzają nasz biznes.

Nowe platformy rozwoju Sika buduje przede wszystkim poprzez przejęcia – w ostatnim czasie producent kupił m.in. firmy z siedzibą w Brazylii, Japonii, Meksyku i Chinach. W listopadzie szwajcarski koncern podpisał umowę o zakupie MBCC Group – dawnego oddziału BASF Construction Chemicals.

Strategiczne cele bez zmian

Jeśli chodzi o plany, Sika potwierdziła swoje cele strategiczne do roku 2023. Do tego roku firma zamierza rosnąć co najmniej w tempie 6-8% rocznie. Biorąc pod uwagę tegoroczne wyniki, z pewnością ma na to duże szanse.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA