a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbBez kategoriiUnicell Poland zmienia nazwę na Unicell International

Unicell Poland zmienia nazwę na Unicell International

Firma Unicell Poland ogłosiła zmianę nazwy. Jako część międzynarodowego koncernu Flugger Group przekształca się w Unicell International.

Unicell Poland Unicell International Flugger Group

Fot. arch. Flugger Group

Nowa nazwa obowiązuje od 3 stycznia. Bez zmiany pozostają natomiast wszystkie inne dane (NIP, KRS, numery kont, dane adresowe i kontaktowe).

Element strategii Flugger Group

Zmiana nazwy wpisuje się w strategię rozwojową grupy Flugger, do której od 2019 roku Unicell należy. Jak komentuje Bartłomiej Sawulski, Dyrektor Marketingu i Rozwoju:

Nowa nazwa firmy to wynik rozwoju, jaki nastąpił w ciągu ostatnich dwóch lat. Od 2020 r. jesteśmy członkiem międzynarodowego koncernu Flugger Group, jednego z wiodących producentów farb i chemii budowlanej w Europie. Zmiana nazwy na Unicell International Sp. z o.o. była więc kwestią czasu, a z drugiej strony niezbędną formalnością.

Bartłomiej Sawulski dodaje, że nowa nazwa to element strategii Flugger Group, by uczynić Unicell wiodącą europejską marką produktów DIY. Z tego też powodu część koncernu odpowiedzialna za dystrybucję na rynku skandynawskim zmieniła nazwę na Unicell Nordic.

Unicell Poland Unicell International Flugger Group

Na rynku od lat 90.

Unicell International – właściciel m.in. marki farb Primacol – istnieje na rynku od roku 1998. Firma ma swoją siedzibę w Wasilkowie i zatrudnia około 200 osób.

Źródło: Unicell International