a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneOliver + Batlle odpowiada na wyzwania branży farb

Oliver + Batlle odpowiada na wyzwania branży farb

Firma Oliver + Batlle produkuje sprzęt do wytwarzania i wypełniania farb, tuszów, powłok, chemii budowlanej i klejów od 1959 roku, stale dokonując nowych osiągnięć technologicznych. Wszystko to sprawia, że może oferować kompleksowe rozwiązania dla projektów „pod klucz”.

Oliver + Batlle

Fot. arch. Oliver + Batlle

Dzięki 60-letniemu doświadczeniu w zakresie wprowadzania na rynek nowych produktów oraz budowania rozległej sieci handlowej Oliver + Batlle jest uznawane za lidera w branży i nieustannie się rozwija. Obecnie jego zespół liczy 120 osób, a zakłady w Badalonie na przedmieściach Barcelony zajmują powierzchnię ponad 14 000 m².

Pełna oferta Oliver + Batlle dzieli się na trzy główne grupy ze względu na ich funkcje: mieszanie, mielenie i napełnianie. Każdy ze wspomnianych procesów jest dodatkowo wspierany przez inżynierów wdrożenia.

Większa elastyczność procesu mieszania

W zakresie procesów mieszania Oliver + Batlle wprowadza na rynek nowy sprzęt do produkcji farb, wyróżniający się wśród tradycyjnych urządzeń dyspersyjnych większą elastycznością. Jedna z nowości to Polimix DPS-ORC, koncentryczny stożkowy model dyspergatora. Jest to jedno z najlepiej sprzedających się urządzeń do mieszania w ofercie firmy, według opinii największych światowych wytwórców jest zaś najlepszym tego typu produktem dostępnym na rynku.

Oliver + Batlle

Polimix DPS-ORC. Fot. arch. Oliver + Batlle

Polimix DPS-ORC służy do produkcji między innymi powłok, farb wodorozcieńczalnych i rozpuszczalnikowych, klejów, kolorantów, tuszów i mokrych zapraw murarskich. Jego zakres pojemności wynosi od 3000 do 8000 l, procesy mieszania mogą być przeprowadzone już po zapełnieniu 10% całkowitej pojemności, a proces dyspersji – od 25% całkowitej pojemności.

Dalsze możliwości

Dodatkową opcją w przypadku tego urządzenia jest możliwość instalacji opracowanego niedawno systemu do załadunku podciśnieniowego o nazwie DISPERVAC. Został on zaprojektowany specjalnie z myślą o załadunku surowców, którymi trudno operować ze względu na ich lotność, znaczną odporność na poślizg lub właściwości zanieczyszczające (krzemian glinu, mikrogranulki, TiO2, carbon black itp.). W Polimix DPS-ORC części stałe mogą być bezpośrednio dodane do cieczy przez dno dyspergatora, co zwiększa efektywność, ogranicza odpady, redukuje czas czyszczenia i zapewnia wolne do pyłów środowisko pracy.

Oliver + Batlle

DISPERVAC. Fot. Oliver + Batlle

Oprócz współosiowych, cylindrycznych i stożkowych modeli Polimix, Oliver + Batlle – świadomy trudności operacyjnych, z jakimi mierzą się firmy z branży – oferuje szeroką gamę sprzętu dyspergującego i mieszającego o różnych pojemnościach i mocy, dzięki czemu zapewnia rozwiązania dostosowane do potrzeb każdego klienta.

Znaczące korzyści w procesie mielenia

Również pod kątem procesu mielenia sprzęt Oliver + Batlle oferuje większą elastyczność w zakresie produkcji farb i koncentratów pigmentowych – jest on bowiem w stanie wytwarzać produkty o szerokim zakresie lepkości i różnych wielkościach serii. Podobnie jak w przypadku technologii mieszania, i tym razem zbadano potrzeby branży, by móc zaproponować odpowiednie rozwiązania i osiągnąć najlepsze rezultaty jeśli chodzi o rozwój pigmentów, rozmiary cząstek, transparentność i połysk.

W tym kontekście linia zanurzeniowych młynów koszowych (Mill-enium RS) oferuje znaczące korzyści na tle innych technologii mielenia, za sprawą lepszego współczynnika napełniania kosza (nawet do 6 razy szybciej niż w konwencjonalnych młynach). Młyn koszowy typu RS jest w stanie operować na lepkościach nawet do 10 000 centy puazów i umożliwia klientom pracę z bazami o większej koncentracji, a nawet z produktami, które dotychczas mogły być przetwarzane jedynie w młynie trójwalcowym.

Oliver + Batlle

Mill-ennium RS. Fot. Oliver + Batlle

Dla procesu napełniania w ofercie Oliver + Batlle dostępna jest szeroka gama grawimetrycznych i wolumetrycznych maszyn napełniających o różnych poziomach zautomatyzowania. Od najprostszych urządzeń aż po wysoce produktywne maszyny napełniające – w pełni zautomatyzowane i sterowane elektronicznie, także z automatycznymi przejściami. Do linii napełniającej dołączyć można peryferyjny system podający jak depaletyzator czy podajnik wiader, uzyskując kompletny układ napełniający.

Oliver + Batlle

FLASH-53-T. Fot. arch. Oliver + Batlle

Wsparcie klientów w zakresie inżynierii projektów

Oferta produktów i usług Oliver + Batlle posiada również dział inżynierii projektów. Pozwala on opracowywać projekty, uwzględniające przechowywanie i operowanie surowcami wykorzystywanymi w procesach produkcyjnych klientów. Rozpoczynając od podstawowego projektu inżynierskiego klienci dowiadują się, jak w praktyce będzie wyglądał ich przyszły proces produkcyjny i jaka będzie jego wydajność. Tym, którzy chcą rozwinąć projekt, zespół inżynierów służy dalszym wsparciem – pomaga dopracować szczegóły i zoptymalizować proces przed pełnym uruchomieniem zakładu.

Ponieważ Oliver + Batlle ma świadomość aktualnych trendów i potrzeb, swoje wysiłki rozwojowo-badawcze w ostatnich latach skupia na nowych produktach i procesach wytwórczych. W ten sposób może zapewnić klientom nowoczesne, zautomatyzowane rozwiązania, które pomagają im zwiększyć produktywność, poprawić jakość, ograniczyć koszty i działać w sposób bardziej przyjazny środowisku.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z firmą.
OLIVER Y BATLLE S.A.U.
Area Sales Manager in Poland:
Mr. Krzysztof Plaskura
kplaskura@oliverbatlle.com

Ctra. Mataró 39-47
08911- BADALONA-Barcelona (Spain)
www.oliverbatlle.com