REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AGM wprowadza farby antykorozyjne z grafenem

Applied Graphene Materials wprowadza do sprzedaży własną linię farb z grafenem oraz nowe dodatki antykorozyjne. Grafen zapewnia bardzo dobre właściwości barierowe i antykorozyjne powłoki.

AGM farby antykorozyjne grafen

Fot. arch. AGM

Firma AGM wprowadza na rynek nowe produkty zachęcona bardzo dobrymi wynikami testów. Linię tworzą obecnie dwa podkłady epoksydowe zawierające dodatek Genable na bazie grafenu.

Przetarcie szlaków dla nanopłytek grafenowych

Technologia Genable, na której oparte są nowe produkty, sprawdziła się już w branży jako rozwiązanie pozwalające uzyskać wysoką odporność chemiczną oraz właściwości barierowe i antykorozyjne. Jak komentuje Adrian Potts, dyrektor generalny AGM:

Cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek nowe produkty Genable, które – jak przewidujemy – przyczynią się do szybszego przyjęcia w branży technologii nanopłytek grafenowych. W ramach naszych programów badawczo-rozwojowych przeprowadziliśmy wnikliwe testy produktów i dokonaliśmy ich oceny pod kątem wielu różnych zastosowań, dzięki czemu możemy obecnie służyć radą naszym klientom.

Genable Epoxy Primer to hybrydowy produkt klasy C3, który łączy grafen z fosforanem cynku. Dzięki efektowi synergii tych dwóch dodatków farba bardzo dobrze sprawdza się w zastosowaniach miejskich i przemysłowych. Oparty na grafenie i glinie Genable CX Primer jest z kolei przystosowany do wyjątkowo trudnych warunków – na przykład w branży morskiej.

Przyjazne środowisku i odporne na korozję epoksydy

Oprócz farb chemicy AGM stworzyli również nowe antykorozyjne dodatki grafenowe, które wejdą w skład linii Genable 3000. Produkty Genable 3100 i Genable 3105 są łatwe w zastosowaniu, a do tego pozwalają uzyskać jeszcze przyjaźniejsze środowisku, odporne na korozję żywice epoksydowe.

Źródło: Applied Graphene Materials

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA