a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneAGM wprowadza farby antykorozyjne z grafenem

AGM wprowadza farby antykorozyjne z grafenem

Applied Graphene Materials wprowadza do sprzedaży własną linię farb z grafenem oraz nowe dodatki antykorozyjne. Grafen zapewnia bardzo dobre właściwości barierowe i antykorozyjne powłoki.

AGM farby antykorozyjne grafen

Fot. arch. AGM

Firma AGM wprowadza na rynek nowe produkty zachęcona bardzo dobrymi wynikami testów. Linię tworzą obecnie dwa podkłady epoksydowe zawierające dodatek Genable na bazie grafenu.

Przetarcie szlaków dla nanopłytek grafenowych

Technologia Genable, na której oparte są nowe produkty, sprawdziła się już w branży jako rozwiązanie pozwalające uzyskać wysoką odporność chemiczną oraz właściwości barierowe i antykorozyjne. Jak komentuje Adrian Potts, dyrektor generalny AGM:

Cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek nowe produkty Genable, które – jak przewidujemy – przyczynią się do szybszego przyjęcia w branży technologii nanopłytek grafenowych. W ramach naszych programów badawczo-rozwojowych przeprowadziliśmy wnikliwe testy produktów i dokonaliśmy ich oceny pod kątem wielu różnych zastosowań, dzięki czemu możemy obecnie służyć radą naszym klientom.

Genable Epoxy Primer to hybrydowy produkt klasy C3, który łączy grafen z fosforanem cynku. Dzięki efektowi synergii tych dwóch dodatków farba bardzo dobrze sprawdza się w zastosowaniach miejskich i przemysłowych. Oparty na grafenie i glinie Genable CX Primer jest z kolei przystosowany do wyjątkowo trudnych warunków – na przykład w branży morskiej.

Przyjazne środowisku i odporne na korozję epoksydy

Oprócz farb chemicy AGM stworzyli również nowe antykorozyjne dodatki grafenowe, które wejdą w skład linii Genable 3000. Produkty Genable 3100 i Genable 3105 są łatwe w zastosowaniu, a do tego pozwalają uzyskać jeszcze przyjaźniejsze środowisku, odporne na korozję żywice epoksydowe.

Źródło: Applied Graphene Materials