a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiPiękne ściany Twojego domu na długie lata

Piękne ściany Twojego domu na długie lata

Odpowiednio wybrana farba do ścian jest jednym z istotnych elementów zakańczających remont mieszkania. Przygotowanie mieszkania w sposób przemyślany pozwoli cieszyć się przez wiele lat zadbanymi pomieszczeniami i estetycznym wyglądem naszego azylu.

farba do ścian ściany Twojego domuZapewne wiele osób zastanawia się, co też oznacza prawidłowy dobór farby, a mianowicie powinna być ona przede wszystkim łatwa w aplikacji i doskonale kryjąca, gdyż nawet skrupulatnie przygotowane ściany mogą mieć zawsze jakieś nierówności. Sam jednak wybór farby niejednokrotnie staje się ciężkim zadaniem, ponieważ na rynku jest wielu producentów oraz rodzajów farb. Można zawęzić oczywiście poszukiwania, mając już cenną wiedzę na temat jakości i, co ważne, bezpieczeństwa.

Jakie są właściwości najpopularniejszych farb?

Popularne farby akrylowe bardzo dobrze kryją malowaną powierzchnię, poza tym ich zaletą jest świetna trwałość i wodoodporność. Pokryte ściany są gładkie i satynowe, a pomieszczenia optycznie nabierają blasku i są lepiej rozświetlone. Użycie farby akrylowej w pomieszczeniu, w którym panuje wysoki stopień wilgotności to świetny pomysł, gdyż są one w swoich właściwościach elastyczne.

Farby lateksowe są w istocie bardzo podobne do akrylowych, jednak z tą różnicą, iż zawierają one dużą ilość żywicy, a zatem krycie ściany staje się jeszcze lepsze. Ponadto po wyschnięciu farba będzie bardzo odporna na czynności mechaniczne, gdyż nie ściera się i można ją myć oraz szorować wiele razy. Lateksowe farby są praktycznie bezzapachowe, dlatego też malowanie staje się przyjemnością. Nie zawierają one szkodliwego rozpuszczalnika. Nawet mało doświadczone osoby poradzą sobie z nakładaniem farby, ponieważ jest ona gęsta i gładka. Ściany pokryte farbą lateksową oddychają i dlatego też może być ona zastosowana w łazience lub kuchni, gdzie łatwo o powstawanie grzybów i pleśni.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu farby do ściany?

Bez względu na to, czy w domu są dorośli, czy też małe dzieci, bezpieczeństwo składników to podstawa. Warto kupować farby sprawdzone i od zaufanych producentów. Pamiętajmy, że najlepsza farba do ścian to taka, która nie zawiera szkodliwych substancji lotnych. Ponadto na rynku jest wiele farb przeznaczonych do użytku w pomieszczeniach, w których przebywać będą alergicy. Ważną kwestią jest również sama wydajność farby, która zostaje zawsze podana w metrach kwadratowych na litr, co przekłada się oczywiście na krycie powierzchni. Stopień krycia uzależniony jest również od tego, czy farba będzie matowa, czy też o sporym połysku. Te matowe zawsze warto wybierać dla powierzchni z niedoskonałościami, natomiast lśniące ściany dobrze prezentują się w niewielkich pomieszczeniach. Najprzyjemniejszym momentem jest wybór koloru, jednak tutaj nie powinno się działać pochopnie. W zależności od nasłonecznienia i wielkości pokoju, kuchni, czy łazienki warto dobrać barwę, która nie tylko będzie komponować się z meblami, ale również uwydatni walory pomieszczenia.