a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePrezes PPG na nowym stanowisku

Prezes PPG na nowym stanowisku

Koncern PPG ogłosił zmiany na najwyższym szczeblu kierownictwa. Obecny prezes i dyrektor generalny obejmie jeszcze jedną funkcję.

Fot. geralt / pixabay.com

Tim Knavish, obecny prezes i dyrektor generalny PPG, został jednogłośnie wybrany również na prezesa rady nadzorczej. Nową funkcję obejmie z dniem 1 października. Knavish zastąpi Michaela McGarry’ego, który podjął decyzję o przejściu na emeryturę.

Między radą nadzorczą a kierownictwem

Hugh Grant, główny dyrektor niezależny PPG, w imieniu całej rady nadzorczej podziękował McGarry’emu za prowadzenie firmy w jednym z najtrudniejszych okresów w całej jej 140-letniej historii. Komentując wyznaczenie Tima Knavisha do nowej roli, powiedział:

Po wnikliwych rozważaniach rada nadzorcza uznała, że wybór Tima na prezesa rady oraz dyrektora generalnego wzmocni współpracę między kierownictwem PPG oraz radą w ramach realizacji korporacyjnej strategii rozwoju. Tim posiada dogłębną znajomość biznesu, potrafi szybko identyfikować i wdrażać strategiczne priorytety i udowodnił, że skutecznie działa na rzecz porozumienia między radą nadzorczą a kierownictwem.

36 lat w strukturach firmy

Tim Knavish rozpoczął pracę w PPG w 1987 roku i od tamtej pory zajmował coraz wyższe stanowiska w strukturach firmy. Od roku 2019 pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego, zaś od marca 2022 – dyrektora ds. operacyjnych. Od początku roku 2023 występuje w roli prezesa i dyrektora generalnego.

Źródło: PPG