a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiCzas na czerń. Nietypowy Kolor Roku 2024

Czas na czerń. Nietypowy Kolor Roku 2024

Oto zupełnie niezwykła propozycja kolorystyczna na nadchodzący sezon. Jeden z producentów zdecydował, że jego Kolorem Roku 2024 zostanie… czerń. A konkretnie jej odcień, miękki lecz stanowczy Cracked Pepper.

Fot. arch. Behr

Jak zapewnia Behr Paint Company, Cracked Pepper to ponadczasowy kolor, który pobudza zmysły oraz zwiększa pewność siebie. Zastosowanie go na ścianie może być odważnym gestem lub wyrazistym akcentem. Jak mówi Erika Woelfel, wiceprezeska ds. koloru i usług kreatywnych w Behr Paint Company:

W roku 2024 na decyzje projektantów nadal silnie wpływać będzie nasza potrzeba komfortu i przynależności. Ponieważ jednak życie powoli wraca do dawnego rytmu, to też dobry moment na pobudzenie zmysłów. Cracked Pepper sprzyja naturalnej ekspresji niezależnie od przestrzeni – w jadalni wyostrza aromaty, w pokoju dziennym wprowadza miękkość i spokój.

Klienci otwarci na czerń

Zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez Behr:

  • ponad połowa Amerykanów (57%) uważa, że pomalowanie ściany na ciemny kolor dodaje wnętrzu wartości estetycznej,
  • zdaniem połowy Amerykanów (54%) czarny kolor wprowadza w domu nową energię,
  • dwie trzecie Amerykanów (64%) zgadza się, że przestrzeń pomalowana na czarno sprawia wrażenie odważnej,
  • trzy czwarte Amerykanów (74%) rozważyłoby pomalowanie przestrzeni lub pomieszczenia w swoim domu farbą w ciemnym odcieniu,
  • połowa Amerykanów (50%) sądzi, że pokój pomalowany ciemną farbą wygląda podniośle,
  • ponad połowa millenialsów (61%) zgadza się, że dzięki czerni dom zyskuje świeży wygląd,
  • połowa Amerykanów (50%) twierdzi, że ciemny kolor na ścianach sprzyja poczuciu komfortu.

Choć więc ciemne odcienie, w tym czerń nie wydają się oczywistym wyborem na ścianę, klienci są otwarci na tę opcję. Jak komentuje Jodi Allen, globalna dyrektorka ds. marketingu w Behr Paint Company:

Dostrzegamy coraz większe zainteresowanie wykorzystaniem ciemnych odcieni w różnych przestrzeniach. Miękka czerń w stylu Cracked Pepper wprowadza nastrój pewności oraz indywidualności, jakiego życzymy każdemu klientowi po zrealizowaniu projektu wystroju.

Fot. arch. Behr

Poza tradycyjne style

Głęboki i dynamiczny Cracked Pepper wykracza poza tradycyjne style, takie jak nowoczesny, klasyczny, codzienny czy retro. Świetnie współgra z innymi odcieniami, wzorami i teksturami. Pewność i zdecydowanie Koloru Roku 2024 Behr promieniuje z każdej ściany, wykończenia i innej powierzchni, którą pokrywa.

Odcień znalazł się również wśród 30 najlepiej sprzedających się kolorów neutralnych, zebranych w palecie Behr Designer Collection. To powstały z myślą o majsterkowiczach, projektantach i ekspertach zestaw barw ponadczasowych oraz wnoszących nastrój spokoju i stabilności.

Fot. arch. Behr

Źródło: Behr, coatingsworld.com