a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiFabryka bieli tytanowej zamknięta

Fabryka bieli tytanowej zamknięta

Jeden z największych producentów bieli tytanowej na świecie podjął decyzję o zamknięciu jednej ze swoich fabryk. Jak podaje, mimo zamknięcia klienci liczyć mogą na płynność dostaw.

Fot. TheDigitalArtist / pixabay.com

Firma Chemours Company ogłosiła zamknięcie swojej fabryki w Kuan Yin w Tajwanie. Znany wytwórca bieli tytanowej zamierza zwiększyć rentowność, optymalizując swoją sieć produkcyjną. Jak mówi Denise Dignam, prezeska Chemours Titanium Technologies:

Zamknięcie fabryki to zawsze trudna decyzja ze względu na zespół utalentowanych i pracowitych osób, który zostanie nią dotknięty – jak nasi koledzy z zakładu w Kuan Yin, którzy wraz ze swoimi rodzinami i lokalną społecznością tworzyli ważną część naszej firmy. Ściśle współpracujemy z miejscowym kierownictwem, starając się pomóc w tym niełatwym procesie.

Fabryka wstrzymała produkcję suchego dwutlenku tytanu z dniem 1 sierpnia 2023. Zespół sprzedaży i obsługi technicznej Chemours współpracuje z klientami zaopatrywanymi przez zamknięty zakład, starając się zapewnić płynność dostaw. Firma nie przewiduje wpływu zamknięcia na jakość oferowanych produktów i usług.

Źródło: pcimag.com