a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePPG szkoli młodych lakierników

PPG szkoli młodych lakierników

Dzięki porozumieniu między PPG Industries Polska a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi tamtejsi uczniowie od przyszłego roku będą mogli kształcić się w zawodzie lakiernika samochodowego.

PPG

Fot. arch. PPG

Niedawno pisaliśmy o szkoleniach dla młodych adeptów lakiernictwa, jakie organizuje Axalta w swoim ośrodku w Broniszach. Inne firmy również dostrzegają potrzebę kształcenia młodych ludzi. Aby przekazać kolejnemu pokoleniu lakierników swą wiedzę i doświadczenie polski oddział PPG Industries nawiązał współpracę z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi.

ZSP nr 7 to największa w Łodzi szkoła zawodowa kształcąca przyszłych profesjonalistów z branży samochodowej. Dzięki porozumieniu w przyszłym roku będzie ona mogła uruchomić nową specjalizację, przygotowującą uczniów do zawodu lakiernika. Zajęcia praktyczne będą się odbywać w pracowni z dostępem do profesjonalnego sprzętu i w ścisłej współpracy ze specjalistami PPG i innych firm partnerskich.

Nauka trwać będzie 3 lata, w trakcie których uczniowie zapoznają się z tajnikami przygotowania powierzchni, nanoszenia powłok lakierniczych oraz renowacji powierzchni lakierowanej. Dzięki wsparciu profesjonalistów kurs będzie mieć bardzo praktyczny charakter i pozwoli uczniom zapoznać się z wszystkimi aspektami zawodu lakiernika. W ten sposób wejdą na rynek pracy doskonale przygotowani.

Szczegóły na temat nowej specjalizacji na stronie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi.

Źródło: PPG