REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG sprzedaje biznesy w Afryce

Koncern PPG zdecydował się sprzedać swój biznes w części afrykańskich krajów. Przejdzie on w ręce francuskiego producenta Océinde.

PPG biznesy Afryka

Fot. Pfüderi / pixabay.com

Przedmiotem sprzedaży został biznes PPG w Senegalu, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Kamerunie, Gabonie i Algierii. Jej nowym właścicielem została firma Océinde z siedzibą w Réunion we Francji.

Transakcja, która pomoże się rozwijać

Nowy właściciel będzie kontynuował sprzedaż dotychczasowej oferty produktowej PPG na podstawie licencji i umów dystrybucyjnych. Jak komentuje Nassir Goulamaly, dyrektor generalny Océinde:

Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzył nas PPG, podobnie jak pracownicy, którzy do nas dziś dołączą. Od lat inwestujemy w innowacje w dziedzinie farb architektonicznych przeznaczonych dla rynku afrykańskiego. Ta transakcja pomoże nam się w tym zakresie nadal rozwijać.

Osoby zatrudnione w PPG w krajach objętych przejęciem weszły w skład zespołu Océinde. Również Olivier Bouin, dyrektor naczelny oddziału Architectural Coatings Africa French Overseas and Suriname PPG, przechodzi do Océinde, gdzie obejmie stanowisko dyrektora naczelnego ds. handlu farbami architektonicznymi w Afryce.

Inwestycje w Afryce

Rosnący afrykański rynek od jakiegoś czasu pozostaje w centrum uwagi producentów. Wśród silnie inwestujących w Afryce firm jest m.in. szwajcarska Sika, która rozbudowuje tam swoje fabryki i otwiera nowe oddziały.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA