a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

PPG sprzedaje biznesy w Afryce

Koncern PPG zdecydował się sprzedać swój biznes w części afrykańskich krajów. Przejdzie on w ręce francuskiego producenta Océinde.

Fot. Pfüderi / pixabay.com

Przedmiotem sprzedaży został biznes PPG w Senegalu, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Kamerunie, Gabonie i Algierii. Jej nowym właścicielem została firma Océinde z siedzibą w Réunion we Francji.

Transakcja, która pomoże się rozwijać

Nowy właściciel będzie kontynuował sprzedaż dotychczasowej oferty produktowej PPG na podstawie licencji i umów dystrybucyjnych. Jak komentuje Nassir Goulamaly, dyrektor generalny Océinde:

Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzył nas PPG, podobnie jak pracownicy, którzy do nas dziś dołączą. Od lat inwestujemy w innowacje w dziedzinie farb architektonicznych przeznaczonych dla rynku afrykańskiego. Ta transakcja pomoże nam się w tym zakresie nadal rozwijać.

Osoby zatrudnione w PPG w krajach objętych przejęciem weszły w skład zespołu Océinde. Również Olivier Bouin, dyrektor naczelny oddziału Architectural Coatings Africa French Overseas and Suriname PPG, przechodzi do Océinde, gdzie obejmie stanowisko dyrektora naczelnego ds. handlu farbami architektonicznymi w Afryce.

Inwestycje w Afryce

Rosnący afrykański rynek od jakiegoś czasu pozostaje w centrum uwagi producentów. Wśród silnie inwestujących w Afryce firm jest m.in. szwajcarska Sika, która rozbudowuje tam swoje fabryki i otwiera nowe oddziały.

Źródło: european-coatings.com