REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sika z większymi fabrykami w Afryce

Sika nadal inwestuje w Afryce. Firma przeniosła się do nowego zakładu w Tanzanii, w którym produkuje obecnie na miejscu zaprawy budowlane wraz z dodatkami do betonu. Rozbudowała również swoją fabrykę w Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Sika Afryka Tanzania Wybrzeże Kości Słoniowej

Fot. David_Peterson / pixabay.com

Znaczące rozszerzenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej na terenach zakładów w Dar es Salaam oraz Abidjan to element strategii rozwoju na kontynencie afrykańskim. Zapotrzebowanie na produkty Sika w tej części świata gwałtownie rośnie.

Rosnąca populacja i szybka rozbudowa infrastruktury

Najważniejszymi czynnikami, które napędzają sprzedaż produktów budowlanych w Afryce, jest postępująca industrializacja i urbanizacja, gwałtowne rozrastanie się populacji oraz rozbudowa infrastruktury. Obecnie populacja Afryki wynosi ok. 1 milion mieszkańców, już do roku 2040 ma jednak ulec podwojeniu. To duża szansa biznesowa dla producentów takich jak Sika. Jak mówi Ivo Schädler, dyrektor regionu EMEA:

Posiadając już oddziały w 18 krajach Afryki oraz 22 fabryki na tym kontynencie, inwestujemy długoterminowo i pokazujemy, że jesteśmy zaangażowani w rozwój zrównoważonego biznesu w tym regionie. W naszych dwóch rozbudowanych zakładach wytwarzamy produkty i rozwiązania o wysokiej wartości, wykorzystywane w dużych projektach infrastrukturalnych.

Finansowane publicznie duże przedsięwzięcia budowlane w dziedzinie infrastruktury znacznie napędzają rozwój przemysłu budowlanego zarówno w Tanzanii, jak i Wybrzeżu Kości Słoniowej. W przypadku Tanzanii do roku 2025 przewidywany jest rozrost branży w tempie ponad 10% rocznie, w przypadku Wybrzeża Kości Słoniowej – 6%.

Lepsza obsługa klientów w regionie

Większy zakład w Tanzanii daje Sika możliwość zaopatrywania klientów w produkowane na miejscu nie tylko dodatki do betonu, ale również zaprawy i kleje do płytek. Pozwoli to znacznie skrócić czas oczekiwania na zamówienie.

Dzięki rozbudowie fabryki w Wybrzeżu Kości Słoniowej firma będzie natomiast w stanie zaopatrywać także inne kraje w regionie, takie jak Burkina Faso, Togo, Benin, Mali i Sierra Leone. Po niedawnym otwarciu oddziału w Ghanie to kolejny krok Sika pokazujący, że producent ma duże plany względem Afryki.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA