a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSika z większymi fabrykami w Afryce

Sika z większymi fabrykami w Afryce

Sika nadal inwestuje w Afryce. Firma przeniosła się do nowego zakładu w Tanzanii, w którym produkuje obecnie na miejscu zaprawy budowlane wraz z dodatkami do betonu. Rozbudowała również swoją fabrykę w Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Sika Afryka Tanzania Wybrzeże Kości Słoniowej

Fot. David_Peterson / pixabay.com

Znaczące rozszerzenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej na terenach zakładów w Dar es Salaam oraz Abidjan to element strategii rozwoju na kontynencie afrykańskim. Zapotrzebowanie na produkty Sika w tej części świata gwałtownie rośnie.

Rosnąca populacja i szybka rozbudowa infrastruktury

Najważniejszymi czynnikami, które napędzają sprzedaż produktów budowlanych w Afryce, jest postępująca industrializacja i urbanizacja, gwałtowne rozrastanie się populacji oraz rozbudowa infrastruktury. Obecnie populacja Afryki wynosi ok. 1 milion mieszkańców, już do roku 2040 ma jednak ulec podwojeniu. To duża szansa biznesowa dla producentów takich jak Sika. Jak mówi Ivo Schädler, dyrektor regionu EMEA:

Posiadając już oddziały w 18 krajach Afryki oraz 22 fabryki na tym kontynencie, inwestujemy długoterminowo i pokazujemy, że jesteśmy zaangażowani w rozwój zrównoważonego biznesu w tym regionie. W naszych dwóch rozbudowanych zakładach wytwarzamy produkty i rozwiązania o wysokiej wartości, wykorzystywane w dużych projektach infrastrukturalnych.

Finansowane publicznie duże przedsięwzięcia budowlane w dziedzinie infrastruktury znacznie napędzają rozwój przemysłu budowlanego zarówno w Tanzanii, jak i Wybrzeżu Kości Słoniowej. W przypadku Tanzanii do roku 2025 przewidywany jest rozrost branży w tempie ponad 10% rocznie, w przypadku Wybrzeża Kości Słoniowej – 6%.

Lepsza obsługa klientów w regionie

Większy zakład w Tanzanii daje Sika możliwość zaopatrywania klientów w produkowane na miejscu nie tylko dodatki do betonu, ale również zaprawy i kleje do płytek. Pozwoli to znacznie skrócić czas oczekiwania na zamówienie.

Dzięki rozbudowie fabryki w Wybrzeżu Kości Słoniowej firma będzie natomiast w stanie zaopatrywać także inne kraje w regionie, takie jak Burkina Faso, Togo, Benin, Mali i Sierra Leone. Po niedawnym otwarciu oddziału w Ghanie to kolejny krok Sika pokazujący, że producent ma duże plany względem Afryki.

Źródło: Sika