a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePPG skupia się na powłokach

PPG skupia się na powłokach

18 kwietnia w Pittsburgu odbyło się spotkanie udziałowców PPG. Prezes firmy, Charles E. Bunch, mówił o odniesionych w ostatnim czasie sukcesach, w tym rekordowych wynikach za rok 2012.

PPG

fot. PPG Pittsburgh Paints

Zasadniczym punktem strategii PPG jest obecnie specjalizacja – skupienie się przede wszystkim na produkcji farb i powłok oraz materiałów specjalnych. Stąd podjęte w ostatnim czasie kroki – przejęcie segmentu powłok architektonicznych AkzoNobel oraz sprzedaż części sektora artykułów chemicznych. Dzięki takim posunięciom oraz konsekwentnemu wzrostowi organicznemu wspomnianych gałęzi firmy, PPG w ostatniej dekadzie przeszło gruntowną metamorfozę. Z wszechstronnego dostawcy produktów przemysłowych koncern przemienił się w jednostkę wysoce wyspecjalizowaną, której portfolio jest mniej urozmaicone, lecz zawiera innowacyjne technologie i produkty najwyższej jakości.

Potwierdzają to liczby – sektor powłok i materiałów optycznych koncernu od roku 2002 powiększył się trzykrotnie, zaś 90% całościowego dochodu PPG pochodzi właśnie z tych segmentów.

Prezes dokonał także finansowego podsumowania roku 2012, który nazwał rokiem rekordów. We wszystkich kwartałach zanotowano rekordowy skorygowany zysk na akcję. Rekordowy był także zysk z działalności operacyjnej w skali całego roku (1,8 mld dolarów, czyli o 25% więcej niż w roku poprzednim). Pozycja firmy jest więc silna i sprzyja kolejnym poważnym inwestycjom.

Źródło: PPG