REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG skupia się na powłokach

18 kwietnia w Pittsburgu odbyło się spotkanie udziałowców PPG. Prezes firmy, Charles E. Bunch, mówił o odniesionych w ostatnim czasie sukcesach, w tym rekordowych wynikach za rok 2012.

PPG

fot. PPG Pittsburgh Paints

Zasadniczym punktem strategii PPG jest obecnie specjalizacja – skupienie się przede wszystkim na produkcji farb i powłok oraz materiałów specjalnych. Stąd podjęte w ostatnim czasie kroki – przejęcie segmentu powłok architektonicznych AkzoNobel oraz sprzedaż części sektora artykułów chemicznych. Dzięki takim posunięciom oraz konsekwentnemu wzrostowi organicznemu wspomnianych gałęzi firmy, PPG w ostatniej dekadzie przeszło gruntowną metamorfozę. Z wszechstronnego dostawcy produktów przemysłowych koncern przemienił się w jednostkę wysoce wyspecjalizowaną, której portfolio jest mniej urozmaicone, lecz zawiera innowacyjne technologie i produkty najwyższej jakości.

Potwierdzają to liczby – sektor powłok i materiałów optycznych koncernu od roku 2002 powiększył się trzykrotnie, zaś 90% całościowego dochodu PPG pochodzi właśnie z tych segmentów.

Prezes dokonał także finansowego podsumowania roku 2012, który nazwał rokiem rekordów. We wszystkich kwartałach zanotowano rekordowy skorygowany zysk na akcję. Rekordowy był także zysk z działalności operacyjnej w skali całego roku (1,8 mld dolarów, czyli o 25% więcej niż w roku poprzednim). Pozycja firmy jest więc silna i sprzyja kolejnym poważnym inwestycjom.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA